Jesteś tutaj

Advertisement

Volkswagen odnotował wzrost produkcji za ubiegły rok

Wzrost sprzedaży samochodów marki Volkswagen osiągnął pułap o 2,7 % wyższy niż w roku ubiegłym. Jest to najlepszy wynik w historii. Modelami najczęściej sprzedawanymi w 2016 r. były model serii T ( 200 tys.) oraz Caddy ( 159 tys.).Jeśli chodzi o modele T, ich produkcja w roku ubiegłym wzrosła o 11,6% . Jest to najlepszy rezultat produkcyjny od 43 lat. Podniosła się również o 5,5% liczba wyprodukowanych samochodów z serii Caddy. Największy wzrost produkcyjny za ubiegły rok odnotowały zakłady w Hannowerze i Poznaniu.

– Bardzo się cieszymy, że produkcja wzrosła po raz kolejny. Nasze samochody wyróżniają się wysoką jakością oraz wytrzymałością, a także są dostępne w bardzo wielu wersjach i wariantach. Każdego dnia w naszych fabrykach powstają produkty najwyższej jakości, które ceni coraz większa liczba klientów. Jesteśmy z tego dumni, a jednocześnie motywuje nas to do dalszych wysiłków.– powiedział dr Josef Baumert, Członek Zarządu marki Volkswagen Samochody Użytkowe ds. produkcji i logistyki.

Galeria: 

Podobne artykuły

Modele Caddy, Amarok, T6 i Crafter z roku 2016 są dostępne po obniżonych cenach, ale i z dodatkowymi korzyściami. 

Podgrzewane srebrem szyby w samochodach marki Volkswagen mogą być nie tylko ułatwieniem podczas zimowej jazdy samochodem ale wpłyną na komfort i bezpieczeństwo w każdych warunkach i porze roku. 

X