Tesco

4. edycja programu edukacyjnego „Od uprawy do potrawy” jest realizowana przez Tesco Polska. Tegoroczna odsłona wyróżnia się odświeżoną formułą programu oraz dodatkowym ogólnopolskim konkursem „Ratuję, nie marnuję”, którego wyniki zostały ogłoszone 15 stycznia 2020 r.

Do UOKiK wpłynął wniosek dotyczący nabycia przez Carrefour Polska części mienia Kasama Investments. W ramach zamierzonej koncentracji Carrefour nabędzie od Kasama Investments mienie w postaci praw i obowiązków wynikających z umowy najmu do powierzchni handlowej zlokalizowanej w C.H. Magnolia Park we Wrocławiu przy ul. Legnickiej. Powierzchnia ta jest obecnie wynajmowana przez Tesco.

Solidarność Tesco została poinformowana o zwolnieniach grupowych, związanych z zamknięciem pięciu kolejnych sklepów. Z pisma opublikowanego na stronie związku zawodowego na Facebooku wynika, że redukcja będzie dotyczyła maksymalnie 380 stanowisk.

Sieć Tesco opublikowała dane dotyczące sprzedaży w trzecim kwartale roku fiskalnego oraz w okresie bożonarodzeniowym. W Europie Centralnej zanotowano dwucyfrowe spadki, co w dużej mierze spowodowane jest kondycją sieci na polskim rynku.

1 lutego br. trzy sklepy Tesco wraz z ich pracownikami zostaną przejęte przez sieć Kaufland. Mowa o placówkach w Gdańsku, Krakowie i Warszawie. O sytuacji poinformowała działająca w Tesco Solidarność.

Badanie „Świąteczne zwyczaje zakupowe Polaków”, przeprowadzone na zalecenie Tesco w listopadzie 2019 r. pokazuje, że większość z nas woli spędzać święta w tradycyjny, rodzinny sposób. Jednak najnowsze statystyki wskazują, że tradycje ewoluują, a kolejne pokolenia tworzą nowe, własne zwyczaje.

Na świecie prawie 1/3 nadającej się do spożycia żywności zostaje wyrzucona. Tesco od lat walczy z marnowaniem żywności na różnych płaszczyznach. Jednym z najbardziej efektywnych rozwiązań są przeceny produktów, dzięki którym Tesco tylko w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy uratowało ponad 15 tys. ton żywności.

Prezes UOKiK wydał zgodę na koncentrację wszczętą na wniosek Kaufland Polska Markety, a polegającą na nabyciu przez wnioskodawcę części mienia spółek Snowfinch 19 z siedzibą w Warszawie oraz Zodiac S.à.r.l. z siedzibą w Luksemburgu. Chodzi o trzy markety sieci Tesco położone w Gdańsku, Warszawie i Krakowie.

UOKiK skierował do drugiego etapu trzy postępowania w sprawie przejęcia sklepów Tesco przez Kaufland Polska Markety. Sprawa dotyczy lokalizacji w Lublinie, Wrocławiu i Warszawie. W tych sprawach konieczne jest przeprowadzenie badania  rynku.

Tesco zostało laureatem 16. edycji konkursu International Business Awards w kategorii „Corporate Social Responsibility Program of the Year – in Europe”. Sieć handlowa została wyróżniona srebrem za kampanię przeciw marnowaniu jedzenia. To już ósma na przestrzeni ostatnich dwóch lat nagroda dla Tesco za działania w ramach zrównoważonego rozwoju. Jury konkursowe doceniło realizowane przez Tesco w Europie Środkowej działania przeciw marnowaniu żywności.

Strony

X