sklepy na stacjach benzynowych

Punkt ładowania samochodów elektrycznych, ekologiczne rozwiązania, odświeżony projekt wnętrza. To wszystko czeka na kierowców na najnowocześniejszej stacji sieci LOTOS przy ul. Łopuszańskiej w Warszawie. Właśnie tam koncern testuje wszystkie technologiczne nowinki, począwszy od sklepu, przez punkty ładowania „elektryków”, aż po zasilanie stacji z odnawialnych źródeł energii.

W Rzeszowie przy Alei Witosa 11 a, na stacji benzynowej Czwórka, otwarty został SPAR Express o powierzchni 141 mkw. Kolejny sklep SPAR na stacji benzynowej wpisuje się w nowe trendy na rynku, mocno zwiększające potencjał handlowy sklepów na stacjach paliw.

Carrefour Polska rozwija sieć swoich sklepów franczyzowych na stacjach paliw. Firma nawiązała właśnie współpracę z kolejnymi partnerami i na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy otworzyła 13 nowych sklepów na terenie całego kraju. Carrefour planuje dalszy rozwój w tym segmencie.

Jak wynika z danych Panelu Handlu Detalicznego Nielsena, niemal 48% wartości sprzedaży artykułów spożywczych na stacjach benzynowych stanowią napoje alkoholowe, w tym piwo. Kolejną ważną grupą są napoje bezalkoholowe – generują niemal 32% sprzedaży. Istotny udział w koszyku spożywczym stacji benzynowych mają również słodycze – odpowiadają za niemal 11% jego wartości. Na stacjach benzynowych dominuje sprzedaż produktów impulsowych.

Pierwsze 100 z ponad 350 stacji Statoil w Polsce funkcjonuje już pod nazwą Circle K. Proces rebrandingu rozpoczął się w maju i potrwa do końca marca 2018 r. Nowe logo widnieje m.in. na stacjach w Warszawie, Krakowie, Łodzi i na Śląsku.

X

Przeczytaj również