Polska Rada Winiarstwa

Polska Rada Winiarstwa, ekspert i największa organizacja w branży winiarskiej, tworzy dwa komitety członkowskie, które działać będą na rzecz wyrobów winiarskich owocowych i miodów pitnych oraz osobno na rzecz win gronowych. Zmiany i nowe kierunki rozwoju wynikają z tendencji i wzrostów spożycia wybranych kategorii produktowych na polskim rynku.

Rozwój kategorii cydrów i związane z tym korzyści takie jak m.in. dodatkowe zagospodarowania 100 tys. ton jabłek, będą w pełni możliwe do zrealizowania pod warunkiem, że cydr uzyska prawo do promocji i reklamy masowej. Polska Rada Winiarstwa, Związek Producentów Soków i Związek Sadowników RP wskazują, że oprócz korzyści gospodarczych, za cydrami mogą iść również pozytywne zmiany w strukturze spożycia alkoholi. Potwierdzają to przeprowadzone badania społeczne.

10 czerwca br. w restauracji Żurawina w Warszawie odbyła się konferencja prasowa Polskiej Rady Winiarstwa. Przewodnikami w niezwykłej podróży po winiarskim świecie byli prelegenci: prezes firmy Ambra Robert Ogór, członek zarządu, dyrektor ds. produkcji i inwestycji Anna Kalinowska z firm Henkell&Co VINPOL Polska oraz sommelier Jerzy Kruk.

In vino veritas (w winie prawda) mówi łacińskie przysłowie. A jaka jest prawda o winie w Polsce? Przez lata wokół tego trunku narosło wiele mitów. Kilka z nich zostało poddanych weryfikacji na konferencji prasowej Polskiej Rady Winiarstwa, która odbyła się 10 czerwca 2014 r. w restauracji Żurawina w Warszawie.

Grono miłośników wina wciąż rośnie. W 2013 polska branża winiarska odnotowała poprawę wartości sprzedaży i zwiększanie się udziałów wina w rynku. Jak oceniają miniony rok eksperci z Polskiej Rady Winiarstwa i czy rok 2014 będzie równie korzystny?

Wino z roku na rok zyskuje kolejne rzesze nowych zwolenników. Według danych TNS OBOP obecnie już niemal połowa Polaków deklaruje jego picie. Stabilny wzrost i coraz większa popularność sprawiają, że powoli możemy mówić o wyłaniającej się, odrębnej, typowo już polskiej kulturze picia wina. O jej obrazie oraz o tym, co, gdzie i jak pijemy mówi Polska Rada Winiarstwa i jej członkowie.

X