Polska Rada Centrów Handlowych

Nowi eksperci w zarządzie stowarzyszenia to: Justyna Kur (reprezentuje firmę Apsys), Grzegorz Grajkowski (Unibail-Rodamco-Westfield), Piotr Staniszewski (Dentons), Agata Brzezińska (Pradera), Paweł Korobacz (Yes Biżuteria), Jakub Bilik (Amrest), i Karol Bartos (Atrium European Real Estate).

Przyrost nowoczesnej powierzchni handlowej, wysoki poziom wynajmu, historycznie wysoka  aktywność inwestycyjna, niewielki spadek odwiedzalności oraz obrotów w obiektach handlowych a także utrzymanie tendencji do modernizacji i rozbudów oddanej wcześniej powierzchni – takie wnioski wypływają z podsumowania polskiego rynku retail w 2018 r., dokonanego i opublikowanego przez Polską Radę Centrów Handlowych w raporcie PRCH Retail Research Forum za II połowę 2018 r.

Według danych Polskiej Rady Centrów Handlowych (PRCH) odwiedzalność centrów handlowych w Polsce w grudniu rośnie o prawie 25% w stosunku do innych miesięcy.   Oznacza to, że w grudniu wszystkie centra handlowe w Polsce mogą osiągnąć około 180 mln odwiedzin.

Aleksandra Zentile-Miller zastąpiła Patricka Delcola na stanowisku dotychczasowego prezesa zarządu Polskiej Rady Centrów Handlowych. Jest ona związana z PRCH od 15 lat.

7-8 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się czwarta edycja Targów ReDI.  Bardzo duże zainteresowanie Polską przełożyło się w tym roku na rekordową obecność ponad 40 nowych marek handlowych, które interesują się otwarciem swoich placówek nad Wisłą.

W odpowiedzi na obywatelski projekt ustawy dot. zakazu handlu w niedzielę, Polska Rada Centrów Handlowych we współpracy z PwC przygotowała analizy ukazujące, że na zakazie najbardziej ucierpią handlowcy prowadzący działalność w centrach handlowych. 

1-2 czerwca br. na PGE Narodowym w Warszawie odbyła się 3. edycja Targów ReDI, CEE Trade Fair for Retail Investment.

X