Grupa Chorten

Intersnack Poland, HJ Heinz oraz Lorenz Balsen Snack-Word, to kolejni producenci, którzy podpisali właśnie umowy o współpracy z Bos-Polem. Firma dystrybucyjna po ubiegłorocznej zmianie głównego akcjonariusza na Grupę Chorten, szybko wdraża nową strategię rozwoju.

Działający na terenie województw podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego dystrybutor ogólnospożywczy – firma Bos-Pol, zyskała właśnie nowych akcjonariuszy. Oprócz Grupy Chorten, która od pół roku jest większościowym właścicielem spółki, akcje nabyła Spółdzielnia Obrotu Towarowego, spółka TEDI, Grupa MPT oraz właściciele kluczowych sklepów w Grupie Chorten.

Od tego roku obowiązuje porozumienie handlowe między Grupą Chorten, a spółką Pro-Detal, która prowadzi sieć sklepów Mili. To kolejny krok do konsolidacji polskich detalistów.

W środę 15 stycznia nastąpi otwarcie nowej placówki partnerskiej Grupy Chorten w Białymstoku. Sklep ma się wyróżniać ofertą świeżego mięsa i wędlin oraz dużym wyborem piw regionalnych.

Wraz z nowym rokiem Grupa Chorten poszerzyła zespół i stworzyła struktury, które mają wesprzeć współpracę ze sklepami detalicznymi. Obecnie działa z nią blisko 1850 placówek partnerskich.

Krzysztof Pakuła, prezes zarządu Grupy Chorten został wyróżniony w plebiscycie Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw Kuriera Porannego w kategorii Menadżer Roku.

Polska Grupa Sklepów Spożywczych Chorten właśnie rozpoczęła ekspansję na nowe województwa, w których jej jeszcze nie było – śląskie, opolskie i małopolskie. Właśnie podpisano pierwsze umowy partnerskie z detalistami na nowych regionach i obecnie wspólnie działa już 1765 placówek handlowych.

Podczas uroczystej gali Grupa Chorten świętowała swój jubileusz 10 lat obecności na rynku. Spotkanie „Złota dekada Grupy Chorten” było okazją do podsumowań i nagrodzenia najlepiej współpracujących detalistów, producentów i dystrybutorów.

Ponad 100 wystawców już 19 września br. zapełni Stadion Miejski w Białymstoku podczas III Ogólnospożywczych Targów Grupy Chorten. To największa tego typu impreza branżowa na wschód od Wisły.

Niemal 200 mkw. powierzchni ma nowootwarty sklep Grupy Chorten w miejscowości Kobylin-Borzymy. Pierwsi klienci, którzy tłumnie oczekiwali na otwarcie drzwi, zakupy mogli tam zrobić od godz. 10 w piątek, 9 sierpnia. Jest to kolejna placówka należąca do samych założycieli Grupy Chorten.

Strony

X