Jesteś tutaj

Piwna Akademia Książęcego oraz Akademia Czeskiego Servingu

W październiku ruszyły kolejne Piwne Akademie Książęcego i Akademie Czeskiego Servingu dedykowane mistrzom sztuki barmańskiej. To kontynuacja projektu Kompanii Piwowarskiej z udziałem marek Książęce, Pilsner Urquell oraz Kozel. W jesiennej edycji szkolenia odbędą się w 7 miastach Polski. 29 najlepszych barmanów stanie do rywalizacji w finale, który odbędzie się w grudniu, w Warszawie.

Piwna Akademia Książęcego to projekt szkoleniowy stworzony z myślą o kelnerach i barmanach, którzy na co dzień mają kontakt z tą marką piwa. Dzięki temu, będą oni mogli zdobyć umiejętności praktyczne i wiedzę związaną z bogatym światem piwa oraz sztuki foodpairingu. Warsztaty zaplanowane są w 5 miastach: Katowice (7 października), Toruń (21 października), Warszawa (4 listopada), Trójmiasto (18 listopada), Koszalin (25 listopada). 15 najlepszych stanie do finału w Warszawie (9 grudnia).

Akademia Czeskiego Servingu adresowana jest do osób pracujących w lokalach, w których serwowane są Pilsner Urquell i Velkopopovický Kozel. Uczestnicy podczas szkolenia poznają charakterystykę czeskich piw, tajniki czeskiego servingu i specyfikę czeskiej kultury piwnej. Zdobędą też wiedzę i umiejętności praktyczne związane z obsługą instalacji barowej. Zajęcia poprowadzą piwni eksperci: Sławek Fridel oraz Marcin Ostrowski. Warsztaty zaplanowane są w 5 miastach: Tychy (8 października), Toruń (22 października), Warszawa (5 listopada), Trójmiasto (19 listopada), Kołobrzeg (26 listopada). 14 najlepszych stanie do finału w Warszawie (10 grudnia).

Szkolenia są bezpłatne, składają się z dwóch części – edukacyjnej i konkursowej i odbywają się w godzinach 10:00-16:00. Weźmie w nich udział łącznie prawie tysiąc osób. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne ufundowane przez Kompanię Piwowarską oraz tytuł Mistrza Barmańskiego 2019.

Piwne Akademie Kompanii Piwowarskiej to prestiżowe, cykliczne spotkania szkoleniowe dla najlepszych barmanów w Polsce z wyselekcjonowanych lokali. Odbywają się na terenie całego kraju, przez cały rok. Celem tego projektu jest umożliwienie podnoszenia kwalifikacji i zdobywania wiedzy nt. piwa.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Ruszył największy projekt wolontariatu pracowniczego w Kompanii Piwowarskiej dla najbardziej potrzebujących rodzin. Firma już po raz czwarty będzie wspierać Stowarzyszenie WIOSNA i Szlachetną Paczkę. Dzięki tej inicjatywie ponad 50 wybranych rodzin zostanie obdarowanych w weekend 6-8 grudnia br. świątecznymi paczkami, które zostaną specjalnie przygotowane przez ochotników z Kompanii Piwowarskiej. Do tegorocznej inicjatywy zgłosiło się 53 liderów, którzy utworzyli zespoły liczące łącznie ponad 1600 wolontariuszy.

Dębowe Mocne, Lech Pils, Książęce IPA oraz Książęce Ciemne Łagodne zostały wyróżnione w profesjonalnym konkursie Good Beer 2019. To już 16. raz, kiedy piwa Kompanii Piwowarskiej stanęły na podium konkursu.

X