Jesteś tutaj

Advertisement

Hochland Półmaraton – bieg inny niż wszystkie

W niedzielę, 30 września, miał miejsce 6 Hochland Półmaraton Doliną Samy, w którym wzięło udział kilkuset uczestników.

Trasy biegów i marszu Nordic Walking prowadziły pięknymi kaźmierskimi lasami i przez tamę w Radzynach, niemal 80% procent tras przebiegała dróżkami leśnymi. Każdy uczestnik znalazł w pakiecie startowym koszulkę techniczną, a na mecie otrzymał medal oraz specjał, którego nie znajdzie się chyba na żadnym innym biegu – szare kluchy z kapustą. Była też możliwość spróbowania smakołyków przygotowanych przez firmę Hochland Polska, głównego partnera  wydarzenia.  W ramach Strefy Barbeque Hochland znalazły się  grillowane sery typu feta, serowa ciepła zupa orientalna curry,  pyry z gzikiem z wykorzystaniem serków mini, makaron z serem, szpinakiem i suszonymi pomidorami oraz deserki z Almette. Wszystkie potrawy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników tegorocznego Hochland Półmaratonu, były też dużą inspiracją kulinarną, bowiem wszystkie zostały przygotowane z wykorzystaniem serów z oferty Hochland. Tegorocznej rywalizacji sportowej towarzyszyło bardzo motywujące hasło: Powstań, biegnij, zwyciężaj. Festyn, który zorganizowany został przy okazji Hochland Półmaratonu dla wszystkich uczestników i ich rodzin, swoim charakterem nawiązał do wielkopolskiej tradycji gościnności, były m.in. konkursy, występy muzyczne, regionalne potrawy, kącik zabaw dla dzieci.

Kategoria: 

Podobne artykuły

100 – lecie odzyskania Niepodległości mieszkańcy Węgrowa uczcili Węgrowskim Biegiem Niepodległości. To niezwykle ciekawe wydarzenie towarzyszące obchodom Święta Niepodległości w tym roku odbyło się już po raz jedenasty i po raz drugi z Hochland Polska.

Na jeziorze Lusowskim odbyły się zawody spinningowe Grand Prix Okręgu o puchar Lusowa. Udział w zawodach brali członkowie sekcji spinningowej z Gminnego Koła Wędkarskiego w Kaźmierzu, wspierani przez Hochland.

X