Jesteś tutaj

Advertisement

25-lecie Bonduelle w Polsce

25 lat temu na polski rynek wkroczyła firma Bonduelle - międzynarodowy koncern ze 160-letnią tradycją. Spółka posiada w Polsce 2 fabryki, zatrudnia blisko 600 osób i przetwarza blisko 60 tys.ton warzyw i pieczarek rocznie, z czego blisko 90% trafia na eksport.

Pierwszego TIR-a wypełnionego 20 paletami puszkowanych warzyw firma sprowadziła do Polski w 1992 r. Już rok później spółka rozpoczęła swoją pierwszą kampanię rolno-produkcyjną w wynajętej na te potrzeby fabryce w Gniewkowie na Kujawach.

W kolejnym roku fabryka w Gniewkowie została przez firmę zakupiona i sukcesywnie zwiększano jej moce produkcyjne. W roku 2011 Bonduelle stała się właścicielem fabryki pieczarek w wielkopolskich Ruchocicach.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Popularny program "Okrasa łamie przepisy" w TVP1, będzie wspierany kampanią telewizyjną Bonduelle Porcja na raz na Twoją sałatkę, bo właśnie trwa sezon na warzywne sałatki idealne w domu i  w plenerze.

Bonduelle inspiruje Polaków na święta. Dzięki strategii komunikacji opartej o przepisy kulinarne, marka Bonduelle od lat wspiera miłośników gotowania w tworzeniu kreatywnych dań. Serwis WarzywneInspiracje.pl zgromadził już ponad 700 przepisów marki. W 2018 r. powstało 150 zupełnie nowych przepisów na kreatywne i proste dania – od przekąsek karnawałowych, przez dania na świąteczny stół, na warzywnych słodkościach kończąc.

X