Jesteś tutaj

XIII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

Data wydarzenia: 
2015-09-10
Nazwa: 
XIII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej
Adres: 
Augustów

Sytuacja na rynku mleka staje się coraz bardziej dramatyczna, rosyjskie embargo, zniesienie kwotowania, spadek cen mleka i upały, które nawiedziły Polskę w sierpniu, dały się we znaki nie tylko ludziom. Rząd zdecydował, że konieczne są ograniczenia poboru energii elektrycznej i musiały się z nimi zmierzyć polskie zakłady przetwórcze. Takie okoliczności były bardzo niesprzyjające w rozwoju sektora mleczarskiego.

Ekstremalne zjawiska pogodowe, mają miejsce na całym świecie i z coraz większą częstotliwością. Mogą one spowodować susze, powodzie oraz inne zjawiska atmosferyczne, które ograniczą produkcję żywności. To z kolei może doprowadzić do wzrostu jej cen oraz wzrostu cen surowców. Minister z wielką troską odnosi się do problemów nękających sektor mleczarski i szuka najlepszych możliwych rozwiązań. Mleczarstwo jest szczególnie ważnym elementem polityki kraju. 

Sposoby rozwiązania trudności będą jednym z tematów poruszanych podczas debaty wszystkich uczestników XIII FSM.

Konferencja będzie doskonałą platformą do wymiany informacji oraz miejscem dyskusji  na temat bieżącej sytuacji branży.

Szczegółowe informacje na stronie: www.forum-mleczarskie.org

 

Kategoria: 

Podobne artykuły

Data wydarzenia: 
2015-09-29

W dniach od 29 września do 1 października 2015 roku w Ciechocinku odbędzie się XXV Ogólnopolska Konferencja Producentów Wód i Napojów, na której będzie można wymienić poglądy i doświadczenia, które mamy nadzieję pomogą sprostać różnorodnym wyzwaniom, jakie stoją przed branżą rozlewniczą. Chcemy zwrócić uwagę, że powinniśmy mocniej łączyć kwestie ekonomiczne, społeczne i prawne. 
 

Data wydarzenia: 
2015-11-12

Grupa Kapitałowa Specjał zaprasza w dniach 12-13 listopada do Rzeszowa na największą w południowo-wschodniej części Polski imprezę wystawienniczo – handlową: „Biznes – Żywność – Medycyna – Auto Flota”,

X