Jesteś tutaj

„Poradnik Handlowca” nagradza dzielnego policjanta

Wczoraj, 5 listopada, redaktorzy „Poradnika Handlowca” brali udział w spotkaniu zorganizowanym w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu. Wręczono kosz słodyczy policjantowi rannemu podczas obezwładniania napastnika. Sprawca zdemolował wejście do sklepu spożywczego, a następnie napadł postronnego świadka zdarzenia.

W nocy z 6 na 7 września br. poznańscy policjanci otrzymali zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie na ulicy Głównej w Poznaniu, który najpierw zdemolował wejście do sklepu spożywczego, a następnie zaatakował mężczyznę siedzącego w samochodzie. Sprawca posługiwał się nożem i młotem budowlanym, wobec czego wysłano na miejsce czterech policjantów tzw. Grupy Realizacyjnej. Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce zdarzenia, zostali zaatakowani przez napastnika. Policjanci natychmiast przystąpili do obezwładnienia mężczyzny, jednak był on na tyle agresywny, że zmuszeni zostali do użycia broni. W efekcie podjętych działań agresor został obezwładniony i zatrzymany.

W wyniku tego zdarzenia obrażeń doznał jeden z funkcjonariuszy, którego raniły odłamki szkła zbitej szyby. W dowód uznania za bohaterską postawę policjant został doceniony przez redakcję „Poradnika Handlowca”. Kosz słodyczy ufundowany przez sieć Żabka, został mu wręczony podczas oficjalnego spotkania, w obecności mł. insp. Adama Kachela, p.o. Komendanta Miejskiego Policji oraz kom. Piotra Gruszki, Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Policjanci z Gdańska poszukują osób mogących mieć związek z napadem na sklep w Gdańsku. W dniu wczorajszym zostało opublikowane nagranie z monitoringu, na którym widać twarze podejrzanych. Policja zwraca się z prośbą o pomoc do wszystkich osób, które rozpoznają mężczyzn lub mają jakiekolwiek informacje na ich temat. 

„Poradnik Handlowca” wspiera akcję poszukiwań wrocławskiego nożownika. Dolnośląska policja ciągle szuka sprawcy brutalnego napadu na ekspedientkę, który wydarzył się w poniedziałek 17.09. na wrocławskim osiedlu Ołbin. Około godz. 17 mężczyzna z nożem zaatakował 59-latkę, sprzedającą warzywa na straganie. Mężczyzna podbiegł do sprzedawczyni i kilkukrotnie pchnął ją nożem, a następnie uciekł. Policja publikuje zdjęcia z monitoringu, na których widać podejrzanego, z prośbą o pomoc wszystkich, którzy mogą mieć jakieś informacje na jego temat.

X