Jesteś tutaj

17. Międzynarodowe Forum Mleczarskie zakończone

W dniach 4-6 września w Serocku odbyła się największa konferencja branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej – Międzynarodowe Forum Mleczarskie. Podczas trzech dni uczestnicy podejmowali dyskusje na najbardziej aktualne tematy związane z przemysłem mleczarskich, takie jak obecna sytuacja na rynkach, handel produktami mleczarskimi, Brexit i jego skutki dla branży oraz innowacyjne spojrzenie na rynek mleka.

Podczas sesji Forum wystąpiło 21 prelegentów i 31 panelistów z 14 krajów Europy i świata, m.in. Francji, Niemiec, Włoch, Nowej Zelandii czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wśród wygłaszających prezentacje znaleźli się przedstawiciele organizacji branżowych takich jak Europejskie Stowarzyszenie Mleczarzy (EDA), Copa-Cogeca, EUCOLAIT czy Coop de France. Prelekcje wygłosili również przedstawiciele instytucji rządowych, między innymi Komisji i Parlamentu Europejskiego, a także reprezentanci Ambasad.

Drugiego dnia konferencji, tj. 5 września, Międzynarodowe Forum Mleczarskie gościło również  Ministrów Rolnictwa Krajów Bałtyckich: Polski, Litwy, Łotwy oraz Estonii. Podczas spotkania Ministrowie podpisali deklarację dotyczącą wspólnego stanowiska w sprawie wyrównania płatności bezpośrednich dla rolników w UE oraz reformy WPR.

Tegoroczna edycja była wyjątkowa również dlatego, że po raz pierwszy odbył się panel dyskusyjny, zadedykowany kobietom branży. Zgromadzone Panie rozmawiały na temat roli kobiet w przemyśle mleczarskim, wyzwań, z jakimi mierzą się w swojej codziennej pracy oraz możliwości stworzenia platformy wzajemnego wsparcia. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Behind every successful women is herself”.

17. Międzynarodowe Forum Mleczarskie to również czas rozstrzygnięcia XIII Rankingu Spółdzielni Mleczarskich, które miało miejsce podczas uroczystej Gali. W tym roku kategoria główna, Lider Mleczarstwa, została podzielona na 3 podkategorie: Największe Spółdzielnie Mleczarskie, Duże Spółdzielnie Mleczarskie, Spółdzielnie Skupowe. Przyznano również wyróżnienia.

17. edycja Międzynarodowego Forum Mleczarskiego była wydarzeniem wyjątkowym, które stworzyło okazję do wielu owocnych dyskusji i wymiany poglądów. Spotkania takie jak to są niezwykle istotne dla branży mleczarskiej, ponieważ przyczyniają się do budowania współpracy i wspólnego dążenia do jak najlepszej przyszłości sektora nie tylko podczas trwania konferencji, ale przede wszystkim w dalszej perspektywie.

Źródło: Biuro Organizacyjne Międzynarodowego Forum Mleczarskiego

Kategoria: 

Podobne artykuły

Międzynarodowe Forum Mleczarskie odbędzie się już po raz 17.  Wydarzenie ma swoją rangę i na stałe wpisało się w kalendarz wszystkich, którzy interesują się sektorem mleczarskim.

X