Jesteś tutaj

Advertisement

Spotkanie pracodawców z branży spirytusowej ze związkami zawodowymi

W poniedziałek 9 września pracodawcy ze Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy spotkali się z przedstawicielami Krajowej Sekcji Przemysłu Mleczarskiego, Spirytusowego i Koncentratów Spożywczych NSZZ Solidarność.

Dyskutowano na temat wyzwań stojących przed branżą spirytusową, o znaczeniu dobrych relacji pomiędzy pracownikami i pracodawcami w funkcjonowaniu przedsiębiorstw oraz o możliwości współpracy związków pracodawców i związków zawodowych. Podczas spotkania została podpisana „Deklaracja współpracy”.

Kategoria: 

Podobne artykuły

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2015 r. producenci wysłali za granicę 9% mniej wódki niż w ubiegłym roku. Spadła też wartość eksportu o 1%. Zawirowania spowodowane podwyżką akcyzy w 2014 r. sprawiły, że firmy skupiły się na rynku krajowym, odkładając inwestycje w promocję za granicą.

Na przykładzie przemysłu spirytusowego widać, że wschodnia część Polski to nie dostawca taniego surowca, ale przetwórca, który umiejętnie łączy tradycję z innowacyjnością – powiedział Leszek Wiwała, Prezes Zarządu ZP PPS podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego. 

X