Jesteś tutaj

Advertisement

Polska żywność na targach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

17 lutego 2019 r. miało miejsce otwarcie polskiego Stoiska Narodowego na targach Gulfood, na którym prezentowano polską żywność . Odbywały się również spotkania z przedstawicielami środowisk biznesowych. Obecność około 55 wystawców z Polski świadczy o dużym zainteresowaniu polskiego biznesu rynkiem emirackim oraz rynkami krajów regionu.

Polska odnotowuje dodatnie saldo wymiany handlowej artykułami rolno-spożywczymi z ZEA. W okresie I-XI 2018 r. wartość eksportu towarów rolno-spożywczych do tego kraju wyniosła 53,3 mln euro. Głównymi towarami eksportowanym w tym okresie były słodycze i produkty mleczarskie. Na podstawie dotychczasowej współpracy, wyników w handlu, a także zainteresowania przedsiębiorców, rynek ZEA oceniany jest w Polsce jako perspektywiczny dla przedsiębiorców sektora rolno-spożywczego. Zjednoczone Emiraty Arabskie pozostają jednym z docelowych pozaeuropejskich rynków zagranicznych, na których skoncentrowane są działania promocyjne polskiego resortu rolnictwa.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski, przebywający z wizytą w ZEA, spotkał się z polskimi wystawcami, obecnymi na targach zarówno w ramach Stoiska Narodowego KOWR, jak i wystawców indywidualnych. Minister wziął także udział w wydarzeniach promocyjnych zorganizowanych w ramach misji komisarza UE ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich Phila Hogana, w której uczestniczyli także polscy przedsiębiorcy.

Źródło: MRiRW

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Wiodący polscy przetwórcy promują polskie produkty rybne na największych na świecie targach owoców morza SeaFood Expo Global, które rozpoczęły się 24 kwietnia w Brukseli.

GRUPA INCO S.A. w lutym bieżącego roku wzięła udział w corocznej edycji targów Ambiente we Frankfurcie nad Menem. Tematem targów są artykuły gospodarstwa domowego i powszechnego użytku m.in.: szkło i porcelana, naczynia kuchenne, artykuły z plastiku, chemia gospodarcza itd.

X