Jesteś tutaj

Advertisement

Panattoni Europe buduje dla operatora logistycznego Mondelēz International

Panattoni Europe wybuduje kolejny obiekt dla DSV Solutions. Firma będzie w nim realizować operacje logistyczne dla koncernu spożywczego Mondelēz International. Magazyn o powierzchni blisko 8000 mkw. powstaje w Skarbimierzu na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego, zaś planowe zakończenie inwestycji przewidziano na kwiecień 2020 r.

Panattoni Europe zrealizuje kolejną już inwestycję dla firmy DSV Solutions, specjalizującej się w kompleksowych rozwiązaniach dla logistyki magazynowej. DSV będzie w nim realizował operacje logistyczne dla firmy Mondelēz International, producenta takich słodyczy jak Milka, Alpen Gold, Prince Polo, Oreo czy gumy i cukierki Halls. Magazyn budowany w formule BTS na działce o powierzchni 3,1 hektara będzie liczył blisko 8000 mkw. z czego 3100 mkw. zostanie przeznaczone na magazyn suchy. Kolejne 1500 mkw. zajmie powierzchnia z kontrolą temperatury i wilgotności na potrzeby przechowywania gum i cukierków, a następne blisko 2900 mkw. będzie przystosowane do magazynowania czekolady. Pomieszczenia biurowe zajmą 225 mkw. Aby sprostać potrzebom inwestora, wysokość netto hali zostanie podniesiona do 12 metrów, a posadzka dodatkowo wzmocniona, by przejąć obciążenie 8 ton na metr kwadratowy. Obiekt zostanie także wyposażony w 11 doków. Najemca będzie mógł rozpocząć swoją działalność już w kwietniu 2020 r.

– Dzięki współpracy z firmami Panattoni Europe oraz DSV Solutions, nowy magazyn znakomicie przyczyni się do obsługi naszych działań biznesowych w regionie, gdzie znajdują się jedne z naszych najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Europie – fabryka Czekolady oraz fabryka Gum i Cukierków w Skarbimierzu – powiedział Roman Sitko, Prezes Zarządu Mondelēz Polska Production.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Pozyskiwanie podstawowych surowców jak kakao lub pszenica z troską o środowisko naturalne, ograniczanie CO2 oraz zużycia wody, zmniejszenie liczby odpadów oraz wspieranie konsumentów w racjonalnym odżywianiu – to tylko niektóre przykłady odpowiedzialnych społecznie działań, prowadzonych przez Mondelēz International, których efekty zostały podsumowane w raporcie „Impact Progress Report”.

Mondelēz International ogłasza rozszerzenie programu Harmony, związanego z pozyskiwaniem pszenicy w sposób zrównoważony, tak aby do 2022 r. inicjatywa objęła wszystkie ciastka produkowane w Unii Europejskiej. Obecnie jest to 60% ciastek. Harmony to kolejny, obok Cocoa Life, program Mondelēz International wspierający zobowiązania firmy dotyczące ograniczenia negatywnego wpływu produkcji na środowisko naturalne.

X

Przeczytaj również