Jesteś tutaj

Advertisement

Nestlé dla klimatu

W dniu 12 września Nestlé ogłosiło, że do 2050 r. zamierza osiągnąć zerową emisję netto gazów cieplarnianych. Zobowiązanie to obejmuje najważniejszy cel Porozumienia paryskiego – aby ograniczyć wzrost temperatury maksymalnie do 1,5°C. Przed zwołanym na koniec września przez Sekretarza Generalnego ONZ, szczytem klimatycznym, Nestlé podpisze „Business Ambition for 1,5°C”.

Ogłaszając nowe zobowiązanie, Nestlé zwiększa tempo swoich działań w celu przeciwdziałania zmianom klimatu. Firma bazuje na dekadzie doświadczeń w pracy nad redukcją emisji gazów cieplarnianych. W ciągu ostatnich 4 lat Nestlé działało tak, by nie przyczyniać się do wzrostu temperatury powyżej 2°C. Firma jest zdecydowana odgrywać wiodącą rolę w walce ze zmianami klimatu. W ciągu najbliższych dwóch lat Nestlé opracuje plan obejmujący cele pośrednie zgodne ze ścieżką 1,5°C. Firma będzie corocznie sprawdzać swoje postępy, aby upewnić się, że jest na dobrej drodze.

Aby do 2050 r. osiągnąć wyznaczony cel, firma podejmie następujące kroki:

– Przyspieszenie transformacji portfolio produktów zgodnie z trendami konsumenckimi – Nestlé wprowadzi na rynek więcej produktów o zminimalizowanym wpływie na środowisko i będących składnikami zrównoważonej diety. Będzie to żywność i napoje na bazie roślin. Nestlé będzie również dążyć do takiej reformulacji produktów, aby zawierały składniki przyjaźniejsze dla klimatu. Firma przechodzi także na alternatywne materiały opakowaniowe.

– Zwiększenie liczby inicjatyw zaadresowanych do farmerów w celu absorpcji większej ilości węgla – Nestlé we współpracy z rolnikami wzmocni działania i programy mające na celu zrekultywowanie gleby i ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. Nestlé zwiększy wysiłki na rzecz ochrony lasów poprzez przesadzanie drzew i zwiększanie bioróżnorodności.

– Wykorzystanie 100% odnawialnej energii elektrycznej w fabrykach, magazynach, logistyce i biurach Nestlé – 1/3 fabryk Nestlé (143) już korzysta ze 100% odnawialnej energii elektrycznej. Nestlé będzie nadal zwiększać użycie energii ze źródeł odnawialnych.

Kategoria: 

Podobne artykuły

W trosce o jakość powietrza Nestlé Polska zastąpi wszystkie swoje auta służbowe samochodami hybrydowymi. Pierwsze z nich wyjadą na ulice już na przełomie sierpnia i września. Do końca 2019 r. firma wymieni 216 z 700 aut. W ciągu kolejnych 3 lat 100% samochodów we flocie Nestlé będzie miało napęd hybrydowy. W ten sposób firma ograniczy emisję dwutlenku węgla aż o 30%.

Od 1 lipca do końca września 82 studentów z całej Polski zdobywało doświadczenie zawodowe u największego producenta spożywczego świata w ramach dwóch programów: Business Internship Program, czyli praktyk w działach biurowych takich jak m.in. sprzedaż, marketing, finanse, obsługa klienta itp. oraz w Technology Engineering Development Program – czyli praktyk w działach technicznych w fabrykach Nestlé w całym kraju. Po praktykach zatrudniono łącznie aż 42 osoby! Rekrutacja do kolejnej edycji Praktyki Letniej z Nestlé rozpocznie się w marcu.

X