Jesteś tutaj

Hochland Półmaraton – już siódmy raz

Kaźmierz pod Poznaniem gościł setki sportowców podczas zawodów biegowych Hochland Półmaraton Doliną Samy i Pyrlandzka Dycha. Sponsorem Głównym tego wydarzenia od siedmiu lat jest firma Hochland Polska, której siedziba znajduje się właśnie w Kaźmierzu.

W tym roku impreza odbyła się 29 września. Stowarzyszenie KAŹMIERZ organizując zawody biegowe Hochland Półmaraton Doliną Samy i Pyrlandzka Dycha każdorazowo stara się przybliżyć lokalną historię gminy Kaźmierz. Trasa jest niezwykle malownicza, prowadzi w większości odcinkami gruntowymi wśród pól i lasów, ale ma też spore przewyższenie na zaporze w Radzynach. Jednak świadomość, że będąc w tym miejscu jest się już za połową trasy, na górze czeka kapela grająca muzykę dixielandowa, a na mecie specjał – szare kluchy z kapustą i piknikowa atmosfera – bieg to sama przyjemność. Dla dzieci zostały przygotowane zostały biegi krótkie oraz szereg zabaw i animacji. W ramach Festiwalu Serów Hochland znalazły się potrawy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników Hochland Półmaratonu, były też niezwykłą inspiracją kulinarną, bowiem wszystkie zostały przygotowane z wykorzystaniem serów z oferty Hochland.

– Rekordowa ilość uczestników, sportowe emocje na najwyższym poziomie, promowanie zdrowego stylu życia, uśmiechy na twarzach uczestników i ich rodzin – świadczą o sukcesie Hochland Półmaratonu. Tradycyjny festyn, który zorganizowany został przy okazji Hochland Półmaratonu, nawiązywał do wielkopolskiej tradycji gościnności, były konkursy, występy muzyczne, regionalne potrawy, kącik zabaw dla dzieci. Hochland Półmaraton Doliną Samy to bieg inny niż wszystkie – powiedział Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Tylko zła pogoda może przeszkodzić Nestlé w osiągnięciu rekordowych wyników w segmencie lodów. Koncern do końca lipca zrealizował 85% zaplanowanego na ten rok w Polsce celu biznesowego.

W najbliższym czasie na rynku można spodziewać się spadku cen m.in. drobiu oraz mleka. Zdrożeją natomiast zboża, ze względu na tegoroczną suszę. Z kolei ceny wołowiny, zdaniem analityków, będą utrzymywać się na stabilnym poziomie.

X

Przeczytaj również