Jesteś tutaj

Advertisement

Grant’s 25 Year Old – wyjątkowy szkocki blend już w Polsce

W lutym na polski rynek trafi luksusowy blend Grant’s 25 YO, stworzony dla uczczenia 100-lecia doniosłych dla marki wydarzeń, które przyniosły jej sławę i uznanie na całym świecie. Grant’s 25 YO dopełni kolekcję utytułowanych szkockich blendów z rodzinnej destylarni William Grant & Sons.

Grant's 25 YO to blend klasy ultra premium, składający się z 25 wyjątkowych i najbardziej utytułowanych whisky jęczmiennych i zbożowych, leżakujących przez minimum 25 lat. Wśród wielu interesujących komponentów, na szczególną uwagę zasługuje single grain whisky z 1964 roku, pochodząca z pierwszej destylacji w Girvan. Do przygotowania tego blendu użyte zostały również whisky z kilku nieistniejących już destylarni. Każda z nich leżakowała w starych dębowych beczkach tak długo, aż nabrała pożądanej głębi i złożoności smaku i uzyskała aprobatę niezwykle doświadczonego Master Blendera William Grant & Sons, Briana Kinsmana.

Premiera Grant's 25 YO jest hołdem obecnych właścicieli destylarni William Grant & Sons, złożonym ich wielkiemu przodkowi. Przeszło 100 lat temu Charles Gordon, zięć Williama Granta wyruszył w trwającą rok epicką podróż, która rozsławiła whisky Grant’s na całym świecie. Dzięki jego poświęceniu, wytrwałości w dążeniu do celu i niezwykłemu wyczuciu w prowadzonych interesach, destylarnia William Grant & Sons już w 1914 roku, z małej lokalnej firmy stała się rozpoznawalna niemal na wszystkich kontynentach, mając 60 swoich przedstawicieli w 30 krajach. Dziś, po przeszło 100 latach Grant’s jest jedną z najpopularniejszych szkockich whisky na świecie, obecną w ponad 180 krajach, ze sprzedażą na poziomie 54 milionów butelek rocznie. Podróż Charlesa Gordona zasłużyła więc na wyjątkowo ekskluzywne upamiętnienie, jakim bez wątpienia jest Grant’s 25 YO.

– Grant’s 25 Year Old to dla nas dużo więcej niż tylko nowy, ekskluzywny produkt. Tak, jak każda wyjątkowa whisky, użyta do przygotowania tego blendu łączy się z pozostałymi w harmonijną i pełną charakteru całość, tak marka Grant’s jest sumą doświadczeń i wytrwałej pracy Charlesa Gordona oraz wielu innych członków rodziny Grant. Tworząc whisky Grant’s 25 Year Old chcieliśmy w ten symboliczny sposób im za to wszystko podziękować – powiedziała Monika Melnicka, Brand Manager marki Grant’s w Polsce.

Dystrybutorem marki Grant’s na rynku polskim jest firma CEDC.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Żubrówka zdobyła prestiżowy tytuł „Vodka Brand Champion 2014”, nadawany przez renomowane międzynarodowe czasopismo branżowe „The Spirits Business”.

Stanowisko Dyrektora Generalnego CEDC International objął Marek Malinowski, który będzie odpowiadał za wszystkie aspekty działalności firmy w Polsce, w tym planowanie strategiczne i zarządzanie operacyjne markami własnymi i agencyjnymi, a także produkcję i łańcuch dostaw, dystrybucję, marketing, finanse, IT, HR i PR.

X