Jesteś tutaj

Europejskie Targi Produktów Regionalnych

W dniach 11-15 sierpnia br. odbędzie się 10. jubileuszowa edycja Europejskich Targów Produktów Regionalnych. W Zakopanem swoje produkty zaprezentują producenci m.in. żywności regionalnej z kraju oraz z zagranicy, będzie to również doskonała okazja do zapoznania się z dziedzictwem kulinarnym różnych regionów Europy. W ten sposób Zakopane staje się europejską stolicą tego, co na naszym kontynencie jest najlepsze z produktów tradycyjnych i regionalnych. Celem Targów jest także wymiana doświadczeń pomiędzy wystawcami oraz nawiązanie współpracy międzynarodowej. Przez cały czas trwania Targów odbywają się występy zespołów regionalnych oraz degustacja potraw góralskich.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Rynek słodyczy w Polsce wciąż rośnie. W 2013 r. wyeksportowaliśmy wyroby czekoladowo-cukiernicze za ponad 6,3 mld zł. Producenci wyrobów czekoladowych stanowią ważną grupę dla polskiej gospodarki, z wciąż wzrastającym wolumenem produkcji i sprzedaży zagranicznej. Głównymi kierunkami eksportowymi dla wyrobów Polski są kraje Unii Europejskiej, ale także USA czy państwa arabskie. Coraz więcej naszych producentów stara się podbijać także rynki krajów afrykańskich.

Raport Zrównoważonego Rozwoju firmy Henkel informuje szczegółowo o środowiskowym i społecznym zaangażowaniu firmy w 2014 roku. Publikacja podkreśla aktywne zaangażowanie pracowników na całym świecie oraz znaczne postępy firmy w realizacji celów zrównoważonego rozwoju do 2030 roku.

X

Przeczytaj również