Jesteś tutaj

Advertisement

Zmiana na stanowisku dyrektora fabryki lodów Nestlé Schöller w Namysłowie

Od października fabryka lodów Nestlé Schöller w Namysłowie ma nowego dyrektora. Funkcję tę objął Dariusz Put, związany z produkcją lodów Nestlé Schöller od 22 lat.

Dariusz Put pracuje w namysłowskiej fabryce lodów od 1993 roku. Zaczynał jako Specjalista ds. Higieny /HACCP oraz wdrożeń norm jakościowych ISO serii 9000, w latach 2003-2013 był Kierownikiem Działu Rozwoju Produktu, a przez ostatnie 2 lata pełnił funkcję Kierownika Produkcji. Teraz będzie zarządzał fabryką lodów Nestlé Schöller w Namysłowie.

Zakład w Namysłowie to 6 nowoczesnych linii produkcyjnych zdolnych do wytwarzania pełnej gamy form i smaków lodowych oraz 2 magazyny – chłodnie o pojemności 11 tys. miejsc paletowych. Obecnie produkowane są tu lody w rożkach (Kit Kat, Lion, Princessa), lody na patyku Cortina, Kaktus, Pirulo, Nesquik, a także lody familijne Manhattan i lody dla gastronomii pod markami Schöller i Mövenpick. Połowa produkcji lodów z fabryki w Namysłowie trafia na polski rynek, a pozostałe 50% do 20 innych krajów, m.in. do Czech, Słowacji, Niemiec, Austrii, Rumunii, Francji, Włoch, na Węgry czy do Izraela.

Fabryka lodów Nestlé Schöller jest jednym z głównych pracodawców w Namysłowie. Obecnie zatrudnia ponad 350 osób, a w szczycie sezonu produkcyjnego nawet 450 osób. Firma tworzy też miejsca praktyk zawodowych i programy stażowe, które pozwalają młodym namysłowianom zdobywać cenne doświadczenie zawodowe w międzynarodowej firmie i rozwijać swoje umiejętności. Trzymiesięczne płatne praktyki w ramach Inicjatywy Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych – Nestlé needs YOUth właśnie zakończyło tam 7 osób.

Galeria: 
Kategoria: 

Podobne artykuły

1 maja 2016 r. stanowisko prezesa zarządu firmy Henkel objął Hans Van Bylen. Zastąpił on Kaspera Rorsteda, który zasiadał w zarządzie Henkla przez 11 lat. - Cieszy mnie, że Hans Van Bylen będzie stał na czele naszej spółki w przyszłości. Ze względu na swoje wieloletnie międzynarodowe doświadczenie w firmie, wybitne zdolności zarządcze oraz pasję do biznesu – do marek, innowacji i konsumentów - pasuje on idealnie do tego stanowiska. Jesteśmy przekonani, że przyszłość naszej firmy jest w najlepszych rękach – powiedziała dr Simone Bagel-Trah, przewodnicząca Rady Nadzorczej i Komitetu Akcjonariuszy.

Tylko zła pogoda może przeszkodzić Nestlé w osiągnięciu rekordowych wyników w segmencie lodów. Koncern do końca lipca zrealizował 85% zaplanowanego na ten rok w Polsce celu biznesowego.

X