Jesteś tutaj

Advertisement

Targi Polagra Food

Wystawcy z Polski i zagranicy, nowości, najlepsze produkty wyróżnione Złotym Medalem MTP – tak zapowiada się tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych Polagra Food. W tym roku Targi Polagra Food odbędą się w dniach 25-28 września. Na ekspozycji oprócz branży mięsnej, nowości zaprezentują sektor mleczarski oraz firmy przetwórstwa owocowo-warzywnego. Nie zabraknie także słodyczy, przekąsek, herbat, napojów i alkoholi. Na szczególną uwagę zasługują oczywiście produkty, które przez Kapitułę Konkursu o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich zostały uznane za najbardziej innowacyjne. Na liście laureatów znalazły się przetwory mleczne (sery, napoje, chłodniki) i mięsne, przekąski oraz napoje. Łącznie przyznano 23 Złote Medale MTP. Szczegółowa lista laureatów wraz z opisami wyróżnionych produktów oraz lista nowości (blisko 100 zgłoszonych produktów) wystawców Targów Polagra Food dostępna jest na  www.polagra-food.pl.

Targom Polagra Food towarzyszyć będą takie wydarzenia, jak Międzynarodowa Giełda Kooperacyjna, Światowa Konwencja Halal w Europie Wschodniej oraz Polsko-Nigeryjski Szczyt Gospodarczy. Z solidną dawką wiedzy na temat nowych regulacji prawnych dla przedsiębiorców z branży spożywczej będzie można zapoznać się podczas szkoleń prowadzonych przez kancelarię WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr. Sesja poniedziałkowa (25 września) będzie dotyczyła zasad stosowania w nazwie produktu określeń takich, jak „polskie”, „domowe”, „tradycyjne”. Tematem dyskusji będzie również znak „Produkt Polski” – nowe oznaczenie handlowe. Podczas drugiego spotkania (środa 27 września) będzie natomiast mowa o nowych ograniczeniach w handlu oraz ryzyku prawnym dla dostawców i nabywców, w tym sieci handlowych. Problematyka szkolenia nawiązuje przede wszystkim do ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej, która weszła w życie 12 lipca br.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Data wydarzenia: 
2014-09-29

W dniach 29.09-01.10 br. zaplanowano Targi POLAGRA.

Mała i średnia przedsiębiorczość to najważniejszy sektor polskiej gospodarki. To również główny temat Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. O możliwościach rozwoju i wyzwaniach jakie stoją przed przedsiębiorcami dyskutować będą najważniejsze osoby w Państwie, osobistości ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz delegacje zagraniczne z kilkudziesięciu państw.

X