Jesteś tutaj

Płatności zbliżeniowe wypierają gotówkę w drobnych transakcjach

Ponad połowa terminali w Polsce obsługuje karty zbliżeniowe, a Polacy coraz chętniej korzystają z tej formy płatności. Co druga karta Visa w kraju daje możliwość płatności zbliżeniowej. Co miesiąc Polacy dokonują blisko 20 mln transakcji zbliżeniowych Visa. To najlepszy wynik w Europie.

 – Ponad 11 mln kart Visa to karty zbliżeniowe. Ponad 50% wszystkich terminali zainstalowanych w Polsce obsługuje karty zbliżeniowe. W grudniu dokonano nimi ponad 19 mln transakcji – wylicza Jakub Kiwior, dyrektor Visa Europe w Polsce. – To krok milowy do wdrażania rozwiązań opartych o płatności zbliżeniowe dokonywane smartfonami.

Jak wynika z obserwacji Visa, płatności zbliżeniowe coraz mocniej wypierają gotówkę przy zakupach o niskiej wartości.

Źródło: newseria.pl

Kategoria: 

Podobne artykuły

Organizacje płatnicze zamierzają wystąpić z wnioskiem do NBP o możliwość zwiększenia limitu transakcji zbliżeniowych bez podawania PIN-u z 50 zł do 100 zł. Jeśli bank centralny zgodzi się z tą inicjatywą, może ona wejść w życie od nowego roku.

W trakcie tegorocznych ferii zimowych w miejscowościach zimowiskowych w Polsce, kupujący dokonali blisko 600 tys. płatności zbliżeniowych – wynika z najnowszego raportu przygotowanego na podstawie danych Polskich ePłatności. 

X