Jesteś tutaj

Mikro, mała i średnia przedsiębiorczość na XXI Forum Gospodarczym w Toruniu

Forum Gospodarcze w Toruniu to jeden z największych kongresów gospodarczych w Polsce, miejsce dialogu o kształcie polskiej gospodarki w zglobalizowanym świecie. Hasło przewodnie XXI Forum Gospodarczego, które odbędzie w dniach 3 - 4 marca br., to „Integracja i Współpraca”, ze szczególnym uwzględnieniem mikro, małej i średniej przedsiębiorczości.

Na początku marca tego roku Toruń stanie się gospodarzem spotkania przedstawicieli świata polityki i biznesu. W czasie trwania Forum uczestnicy będą dyskutować na temat najważniejszych wyzwań stojących przed polską, europejską i światową gospodarką.

– Na naszej konferencji spotykają się profesorowie, wybitni etycy, socjologowie, politycy z różnych stron sceny politycznej, jak również wybitni ludzie gospodarki, którzy zarówno w Polsce, jak i w innych państwach na świecie kreują PKB u siebie. Forum ma na celu przede wszystkim inspirację świata polityki i biznesu do rozwoju naszej gospodarki, a dzięki ogromnemu zainteresowaniu mediów nasze wydarzenie odbija się szerokim echem w świecie i jest początkiem wielu ważnych decyzji - mówi Jacek Janiszewski, przewodniczący Rady Programowej Stowarzyszenia Integracja i Współpraca, organizatora Forum.

 

Podczas dwóch dni obrad Forum Gospodarczego odbędą się liczne bloki dyskusyjne oraz spotkania biznesowe. –Mamy bardzo bogaty program. Będziemy rozmawiać o szansach rozwoju dla naszej gospodarki, a także problemach. Pojawi się wiele nowych wątków, ale będą też nasze stałe dyskusje. Tradycją naszego Forum jest panel pt. Rola kobiet w biznesie. W tym roku dyskusję tę zaszczyci swą obecnością pierwsza dama RP, pani Karolina Kaczorowska - zapowiada Jacek Janiszewski.

Głównymi blokami tematycznymi na tegorocznym forum będą: Gospodarka, Bankowość i Finanse, Energetyka, Środowisko, Infrastruktura i Komunikacja, Współpraca Międzynarodowa, Rolnictwo, Przetwórstwo, Handel, Sprawy Społeczne i Zdrowie.

Partner Strategiczny: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Forum Gospodarcze w Toruniu to jeden z największych kongresów gospodarczych w Polsce, miejsce dialogu o kształcie polskiej gospodarki w zglobalizowanym świecie. Podczas konferencji i paneli poruszane są aktualne problemy Polski i Europy, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki Partnerstwa Wschodniego. Co roku w Forum uczestniczy ponad 1 000 osób, a wśród nich najważniejsze postaci ze świata polityki, biznesu, nauki, z kraju i zagranicy. Podczas dwóch dni obrad odbywają się liczne panele tematyczne, spotkania biznesowe, bankiety, imprezy towarzyszące, w tym wydarzenia kulturalne.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Projekt wprowadzenia podatku obrotowego dla sieci detalicznych, których całkowite obroty grupy kapitałowej lub grupy franczyzowej przekraczają 1 mld zł rocznie wzbudził poważne wątpliwości Polskiej Izby Handlu.

Wskaźnik Przyszłej Inflacji (WPI), prognozujący z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem kierunek zmian cen towarów i usług konsumpcyjnych w sierpniu 2015 r. pozostał na poziomie zbliżonym do wartości z ostatnich miesięcy - podaje BIEC.

X

Przeczytaj również