Jesteś tutaj

Mały wafelek przyczyną dużych kłopotów

Dyrektor Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Koszalinie uznał, że należy pomóc mężczyźnie, który został skazany za kradzież wafelka wartego 99 gr. O tej sprawie informowały wcześniej media. Teraz sam może zostać ukarany – podaje „Gazeta Wyborcza”. Przypomnijmy: chory na schizofrenię, ubezwłasnowolniony mężczyzna nie powinien znaleźć się w więziennej celi. Dyrektor zakładu, do którego trafił wpłacił za niego zasądzoną grzywnę, czyli 40 zł i kazał zwolnić go do domu. Zaraz potem do Ministerstwa Sprawiedliwości wpłynął donos na dyrektora od „zaniepokojonych funkcjonariuszy”. Jak się okazuje, według art. 57 kodeksu wykroczeń osoba, która nie jest spokrewniona ze skazanym nie może opłacić za niego grzywny. Ministerstwo złożyło zawiadomienie do komendanta policji w Koszalinie, a ten skierował do sądu wniosek o ukaranie dyrektora.

 

Źródło: PAP

Fot. sxc.hu/photo

Kategoria: 

Podobne artykuły

Jeden zamiast czterech przelewów do ZUS? Możliwe, że czeka nas zmiana w społecznych ubezpieczeniach. Resort rodziny, pracy i polityki społecznej przygotował projekt zmian w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych

Od 1 stycznia 2017 r. mali oraz średni przedsiębiorcy będą podlegali obowiązkowi składania comiesięcznego pliku JPK_VAT (ewidencja zakupu i sprzedaży VAT). Pierwsze sprawozdania będą musieli złożyć do 25 lutego 2017 r. Obecnie obowiązek przesyłania JPK dotyczy dużych firm, które przekazały  już łącznie ponad 23 tys. plików.

X