Jesteś tutaj

Advertisement

Instytut Żywności i Żywienia uczy przez smartfony

Zdrowice – to nazwa nowej aplikacji na telefony komórkowe, przygotowana przez Instytut Żywności i Żywienia. Jej zadanie polega na nauce zdrowych nawyków żywieniowych i promowaniu właściwej diety wśród dzieci i młodzieży.

Aplikacja powstała w ramach Narodowego Programu Zdrowia 2016-2020. Prof. Mirosław Jarosz, dyrektor instytutu stwierdził, że „połączenie angażującej gry z rzetelnymi informacjami dotyczącymi odżywiania to dobry pomysł, aby zainteresować dzieci zdrowym stylem życia”.

W grze tworzy się własne miasto, rozwijane przy pomocy zdobywanych monet i punktów energii. Każdy gracz ma plan dnia, w którym można zapisywać informacje o zjedzonych warzywach i owocach. Zdrowe nawyki są premiowane podwójnie, dzięki czemu szybciej można rozwijać swoje miasto.

Ważnym elementem edukacyjnym aplikacji są opisy poszczególnych warzyw i owoców. Na stronie Ministerstwa Zdrowia można przeczytać: Gra uczy, że to jak żyjemy, jak się odżywiamy, jak dbamy o własny organizm przekłada się na stan naszego zdrowia i nasze życie. Zastosowana technika fun learningu zwiększa atrakcyjność przekazu edukacyjnego i wpływa na tempo przyswajania informacji i zmiany nawyków.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

W najnowszym projekcie nowelizacji przepisów wprowadzających kasy online rząd zaproponował także kasy programowe. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe będzie ewidencjonowanie obrotu przy pomocy aplikacji mobilnej.

Dobra wiadomość dla przedsiębiorców. Zwiększa się oferta finansowa dla firm. Na rynek trafiło właśnie 250 mln złotych preferencyjnego finansowania dla nowo powstających przedsiębiorstw. Wsparcie zapewnia UE w ramach programu ramowego na rzecz konkurencyjności i innowacji.

X

Przeczytaj również