Jesteś tutaj

Aplikacja zamiast kasy fiskalnej

W najnowszym projekcie nowelizacji przepisów wprowadzających kasy online rząd zaproponował także kasy programowe. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe będzie ewidencjonowanie obrotu przy pomocy aplikacji mobilnej.

Zmiany zaproponowane przez rząd pozwolą ministrowi finansów wskazać podatników, którzy zamiast kas online będą mogli ewidencjonować obrót przy pomocy aplikacji na smartfonie, tablecie, czy komputerze, podłączonym do Internetu. Ponadto nowe przepisy umożliwią wystawianie paragonów w innej postaci niż wydruk, np. przy pomocy smsa.

Na tę chwilę niewiadomą pozostaje kto miałby przygotować aplikację. Nie zdecydowano także jakie branże w pierwszej kolejności skorzystają z nowego rozwiązania.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Zdrowice – to nazwa nowej aplikacji na telefony komórkowe, przygotowana przez Instytut Żywności i Żywienia. Jej zadanie polega na nauce zdrowych nawyków żywieniowych i promowaniu właściwej diety wśród dzieci i młodzieży. 

Czesi importują coraz więcej żywności z Polski. W pierwszym kwartale tego roku największy skok pod względem wartości odnotowano w przypadku słodyczy (cukru, wyrobów z cukru i miodu). Czesi sprowadzili ich z Polski aż o 264,9% więcej niż w roku ubiegłym - poinformowała polska ambasada w Pradze. W sumie wartość czeskiego importu żywności z Polski w pierwszych trzech miesiącach 2016 roku wzrosła o 29% i wyniosła 330,6 mln euro.

X