Jesteś tutaj

Wyniki EPP w trzecim kwartale 2018 r.

EPP, największy właściciel i operator galerii handlowych w Polsce, osiągnął na koniec trzeciego kwartału br. wzrost przychodów netto o 37 % rok do roku, do poziomu 102,2 mln euro. W omawianym kwartale spółka sfinalizowała transakcję przejęcia centrum handlowego King’s Cross Marcelin w Poznaniu.

– Osiągamy dobre wyniki operacyjne – nasze przychody z najmu w pierwszych dziewięciu miesiącach roku wzrosły o 4,2% – stwierdził Hadley Dean, prezes zarządu EPP.

Wartość aktywów netto EPP wyniosła 990,8 mln euro.  W trzecim kwartale spółka sfinalizowała transakcję przejęcia centrum handlowego King’s Cross Marcelin w Poznaniu. W połączeniu z przejęciem pierwszej transzy portfela M1 powiększyło to portfel nieruchomości komercyjnych w pierwszych dziewięciu miesiącach roku o 240 tys. mkw. atrakcyjnej powierzchni handlowej. Wartość aktywów inwestycyjnych EPP wynosi obecnie ponad 2 mld euro. 

W omawianym okresie Polska jako 25. państwo na świecie została zaliczona przez FTSE Russel do grona państw rozwiniętych, dołączając do gospodarek m.in. Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Japonii i Niemiec.

– Wyniki potwierdzają skuteczność naszej strategii poszerzania oferty handlowej wraz ze wzrostem zamożności polskich konsumentów. Wszystkie dane statystyczne dowodzą, że Polacy stają się zamożniejsi niezależnie od miejsca zamieszkania. Biorąc pod uwagę niskie bezrobocie i mocne fundamenty gospodarcze nie spodziewamy się wyhamowania tej tendencji w najbliższej przyszłości. Jako wiodący właściciel centrów handlowych w Polsce jesteśmy na dobrej pozycji, by czerpać korzyści ze wzrostu wydatków polskich konsumentów – stwierdził Hadley Dean.

Ponieważ firma EPP notowana jest na giełdzie w Johannesburgu, kraju zaliczanym do rynków rozwijających się, FTSE Russel włączyła spółkę do indeksu dla globalnych rynków wschodzących EPRA Nareit Global Emerging Market Index.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Należące do EPP centra handlowe Galeria Veneda w Łomży oraz Galeria Twierdza w Zamościu otrzymały certyfikaty miejsca przyjaznego rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo. Wraz z będącym własnością EPP centrum Galeria Echo w Kielcach są one obecnie jedynymi obiektami handlowymi w Polsce z wyróżnieniem za przygotowanie udogodnień dla miłośników dwóch kółek.

Według danych FootFall Indeks Polska w kwietniu spadła liczba klientów w centrach handlowych, o 2,1 proc. rok do roku. Natomiast w ujęciu miesięcznym odnotowano spadek o 15,8 proc.

X