Jesteś tutaj

Advertisement

Urodzinowe Dni Dawcy Szpiku w Auchan

W dniach 10 – 11 maja w 73 hipermarketach Auchan w całej Polsce, odbyła się akcja rejestracji potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych do bazy Fundacji DKMS. Urodzinowe Dni Dawcy Szpiku są wyjątkową okazją, ponieważ to już 14. raz Fundacja DKMS wraz z Auchan Polska połączyły swoje siły zwiększając szansę na znalezienie Dawców dla każdego pacjenta potrzebującego przeszczepienia.

Tegoroczne Dni Dawcy Szpiku w Auchan dedykowane były Rafałowi i innym Pacjentom dotkniętym nowotworem krwi.

„Mam na imię Rafał, mam 39 lat i pochodzę z Pruszcza Gdańskiego. Od dziecka marzyłem żeby zostać policjantem i udało mi się osiągnąć ten cel w 2002 r. W styczniu, po długich namowach mojej żony, która robiła badania kontrolne z powodu ciąży,  zdecydowałem się sprawdzić swój stan zdrowia. Nie przyszło mi do głowy, że coś strasznego dzieje się w moim organizmie… Następnego dnia dostaliśmy telefon, żeby stawić się u lekarza, bo wyniki są bardzo złe. Po 3 tygodniach otrzymaliśmy informację, że wszystkie badania wskazują na początek ostrej białaczki szpikowej.

Moja rodzina to dla mnie najwyższa wartość: żona Karolina, córeczka Asia i wymarzony syn, który właśnie przyszedł na świat. Chciałem pracować, zapewnić bezpieczeństwo i szczęście moim bliskim, wychowywać dzieci, ale choroba przewartościowała moje plany na tyle, że teraz pragnę po prostu dla nich żyć…”

Rafał przyjmuje obecnie drugą chemioterapię, docelowo czekają go trzy. A potem, jeśli uda się znaleźć „bliźniaka genetycznego” – przeszczepienie szpiku bądź komórek macierzystych. Pomimo organizowanych w całej Polsce akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku i ponad 32 mln dawców w bazach na całym świecie, dla Rafała nadal nie znaleziono dawcy. Jedyną szansą na uratowanie jego życia jest mobilizacja ludzi o dobrych sercach i dołączanie do baz kolejnych dawców komórek macierzystych.

Fundacja DKMS wraz z Auchan Polska już 14. raz łączą swoje siły zwiększając szansę na znalezienie dawców dla każdego pacjenta potrzebującego przeszczepienia. Trzynaście edycji wspólnego projektu zaowocowały zorganizowaniem ponad 616 akcjami rejestracji na terenie sklepów Auchan. Podczas dotychczasowych Dni Dawcy Szpiku w Auchan do grona nowych potencjalnych Dawców dołączyło 64 866 osób, a 163 z nich zostało faktycznymi dawcami, którzy dali szansę na nowe życie.

W dniach 10 – 11 maja 2019 r. w 73 hipermarketach Auchan odbyła się kolejna edycja projektu. Były to Urodzinowe Dni Dawcy Szpiku w Auchan. Na terenie sklepów Auchan w całej Polsce można było zarejestrować się, jako potencjalny Dawca szpiku oraz wesprzeć Fundację DKMS poprzez darowiznę pieniężną do skarbon. Rejestrację potencjalnych Dawców wspierali pracownicy – wolontariusze Auchan.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Ceny masła w ciągu ostatniego roku wzrosły dwukrotnie. Stało się ono na tyle luksusowym towarem, że sklepy zaczęły montować na nim system antykradzieżowy. 

15 października nastąpi otwarcie hipermarketu Auchan Radom Ustronie w Centrum Handlowym M1. Będzie to już siódmy sklep, który powstaje w wyniku integracji sieci Real i Auchan, a 36 działający pod szyldem Auchan w Polsce.

X