Jesteś tutaj

UOKiK: zgoda na przejęcie Ruchu przez Alior Bank

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na przejęcie przez Alior Bank kontroli nad spółką Ruch. Wniosek trafił do urzędu 28 grudnia 2018 r. Firmy nie działają na tych samych polach, więc decyzja okazała się pozytywna.

Krzysztof Bachta, wiceprezes Alior Banku przyznał wcześniej, że ewentualna koncentracja będzie czasowa i dokonana wyłącznie na potrzeby wsparcia procesu restrukturyzacji. Bank planuje dalszą odsprzedaż akcji tego kolportera.

Z wcześniejszych informacji wynika, rada wierzycieli Ruchu, w której są m.in. wydawcy prasy, jest przychylna przygotowanemu przez PKN Orlen i Alior Bank planowi restrukturyzacji, który ma umożliwić Ruchowi prowadzenie dalszej działalności.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Miłosz Szulc, prezes Ruchu, w rozmowie z „Rzeczpospolitą” przyznał, że do końca miesiąca spółka ma otrzymać od dwóch potencjalnych inwestorów oferty. Władze Ruchu z nadzieją patrzą w przyszłość zakładając, że realizując plany finansowe są w stanie w ciągu kilku miesięcy oddłużyć spółkę.

„RUCH” S.A. w restrukturyzacji informuje o wznowieniu regularnych dostaw prasy, wynikających z zawarcia nowych umów z największymi wydawnictwami.

X