Jesteś tutaj

Advertisement

Unimot z marką Avia na Ukrainie

Unimot otwiera na rynku ukraińskim, na podstawie umowy franczyzowej, pierwsze dwie stacje paliw pod marką Avia, obie będą funkcjonowały w Kijowie.

Unimot posiada prawo do reprezentowania szwajcarskiej marki Avia na Ukrainie. Pod tą marką działa też na polskim rynku detalicznym 48 stacji paliw.

– Wprowadzamy tę markę jako franczyzę na stacjach paliw, jednak nie prowadzimy na terenie Ukrainy działalności operacyjnej, w tym dostaw paliw. Rozważamy natomiast zwiększenie obecności marki w przyszłości o inne produkty ropopochodne. W tym celu zawarliśmy współpracę z Wexler Global Trading – firmą o wysokich kompetencjach w obszarze handlu paliwami, która obsługuje znaczną ilość stacji paliw na Ukrainie. Liczymy, że dzięki tej współpracy wzrośnie nasz potencjał biznesowy oraz skala działalności na rynku ukraińskim – powiedział Adam Sikorski prezes Unimotu, dodając: – Szacujemy, że rebranding pierwszych stacji Avia nie przekroczy 100 tys. euro.

Źródło: Biznes PAP

Kategoria: 

Podobne artykuły

Do franczyzowej sieci stacji paliw AVIA, którą w Polsce rozwija UNIMOT, przystąpiło kolejnych czterech partnerów.

Kolejnych 5 stacji paliw przyłączyło się do franczyzowej sieci stacji paliw AVIA, rozwijanej w Polsce przez giełdową spółkę UNIMOT. Wkrótce rozpocznie się proces rebrandingu obiektów.

X