Jesteś tutaj

Advertisement

Ukradł naklejki ze sklepu – grozi mu 5 lat więzienia

Policjanci zatrzymali 23-latka z Leszna, który w jednym z sieciowych marketów ukradł 855 naklejek upoważniających do darmowego odbioru pluszaka. W chwili zatrzymania miał on przy sobie skradzione mienie. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Wieczorem 7 października br. w jednym z leszczyńskich sieciowych marketów ktoś skradł rolkę z 855 sztukami naklejek wydawanymi klientom za zrobione zakupy. Naklejki znajdowały się przy stanowisku kasjera, a sprawca wykorzystał chwilową nieuwagę pracownika marketu ukradł rolkę z naklejkami, po czym opuścił sklep. Stratę wyceniono na kwotę 855 złotych.

Moment kradzieży oraz wizerunek sprawcy zostały zarejestrowane przez sklepowy monitoring. Policjanci po przejrzeniu zapisu nagrania ustalili tożsamość osoby mającej związek z tym przestępstwem. Już następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali 23-letniego mieszkańca Leszna. Posiadał przy sobie skradziony zwój naklejek. Nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Przyznał jednak, że członkowie jego rodziny kolekcjonują „marketowe” nalepki. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Źródło i foto: komenda Miejska Policji w Lesznie

Kategoria: 

Podobne artykuły

Jak wynika z nowego badania, straty w towarach kosztują europejskie sklepy ponad 49 mld EUR rocznie. Kwota ta odpowiada 2,05% rocznego obrotu całego sektora handlu detalicznego. Raport przygotowany na podstawie wyników badań nosi tytuł: „Bezpieczeństwo w handlu detalicznym w Europie: wykraczając poza straty”. Opracowanie zostało przygotowane przez firmę Crime&tech, przy wsparciu firmy Checkpoint Systems. Badanie przeprowadzone zostało wśród respondentów z 11 krajów.

W pierwszej połowie 2019 r. w całym kraju doszło o 243 tys. przestępstw kryminalnych, to o 10 tys. więcej niż w analogicznym okresie 2018 r. – wynika z danych Komendy Głównej Policji, na które powołuje się „Rzeczpospolita”. Zwiększyła się liczba włamań oraz kradzieży, z kolei mniej jest rozbojów, pobić oraz uszkodzeń mienia.

X