Jesteś tutaj

Tytuł „Odpowiedzialnej Inicjatywy" dla Tesco

Inicjatywa przekazywania przez Tesco nadwyżek żywności do lokalnych Banków Żywności została po raz kolejny wyróżniona. Otrzymała ona tytuł „Odpowiedzialnej Inicjatywy II Kwartału 2015” przyznawany przez serwis  CSR.pl.

Tytuł „Odpowiedzialnej Inicjatywy” przyznawany jest firmom od 2014 r. za trafne i odpowiednie kierowanie działaniami w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Idea ta ma na celu docenienie przedsiębiorstw, które wdrażają strategię CSR i regularnie zwiększają liczbę realizowanych projektów. Od 2013 r. plebiscyt odbywa się 4 razy w roku, nagradzając najlepsze  projekty.

Nasza firma została wyróżniona za stałe przekazywanie produktów Bankom Żywności (31 Banków w całej Polsce) w ramach programu walki z marnowaniem żywności. Dzięki współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności od października 2013 r. Tesco Polska przekazała  ponad 1000 ton żywności (pieczywo, warzywa i owoce). Zakładając, że 1 kg wystarczy na przygotowanie dwóch posiłków, taka ilość to aż 2 miliony posiłków!
W tej chwili w programie uczestniczy 75 sklepów formatu hipermarket, ale rozwój inicjatywy zakłada stopniowe dołączanie kolejnych sklepów.

Kategoria: 

Podobne artykuły

W trakcie listopadowej, Świątecznej Zbiórki Żywności, klienci Tesco podarowali potrzebującym 84 tony żywności. Ale ich szczodrość była ważna także z innego powodu - Tesco zobowiązało się bowiem przekazać dodatkowe 20% zebranych produktów Federacji Polskich Banków Żywności. W sumie Tesco przekazało 17 ton produktów do ponad 30 lokalnych Banków Żywności.

15 Banków Żywności odbiera owoce, warzywa i pieczywo z 22 sklepów Tesco i przekazuje potrzebującym. Tesco przekazało już Bankom Żywności na cele charytatywne ponad 100 000 kg pełnowartościowych produktów spożywczych.

X

Przeczytaj również