Jesteś tutaj

Advertisement

Tesco zmniejszy swoje sklepy

Tesco planuje przebudowę hipermarketów działających w sieci, na hipermarkety kompaktowe. Redukcja asortymentu rozpocznie się już w sierpniu. Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska przyznał, że zmiany są częścią pracy na rzecz poprawy konkurencyjności biznesu w Polsce.

Decyzja o skoncentrowaniu działań na formatach mniejszych sklepów, ma poprawić wyniki finansowe brytyjskiej sieci. Pierwszym etapem prac będzie zredukowanie asortymentu w największych palcówkach, co ma rozpocząć się już w sierpniu. Jak zaznaczono w komunikacie, oferta ma być prostsza do zarządzania dla pracowników sklepów.

Potwierdzono również, że Tesco jest na etapie finalizacji umów sprzedaży 8 hipermarketów.

Źródło: money.pl

Kategoria: 

Podobne artykuły

Podczas obchodów XX-lecia Banku Żywności SOS w Warszawie, firma Tesco Polska otrzymała nagrodę im. Jacka Kuronia. Nagroda i wyróżnienie zostały przyznane przez Federację Polskich Banków Żywności za szczególną pomoc w roku 2013. Wsparcie firmy Tesco w zeszłym roku to realizacja misji Banków Żywności w jej najczystszej postaci – zapobieganie marnowaniu jedzenia i przekazywanie żywności najuboższym w Polsce. Misja ta została zapoczątkowana 20 lat temu przez twórców pierwszego w Polsce Banku Żywności SOS w Warszawie, jednym z nich był Jacek Kuroń.  

Tesco wprowadziło na polskie drogi ciężarówki z zupełnie nowymi naczepami. Już teraz, ponad 100 samochodów rozwożących produkty po całej Polsce ma nowe wizualizacje, nawiązujące do obietnicy świeżości i wysokiej jakości artykułów sprzedawanych w Tesco. Wśród promowanych produktów zobaczymy polskie jabłka, pomarańcze oraz pomidory.

X

Przeczytaj również