Jesteś tutaj

Tesco zmienia oznaczenia produktów

Chcąc ograniczyć liczbę marnowanej żywności brytyjska sieć Tesco rezygnuje z napisu „najlepiej spożyć przed:”. Oznaczenie to zniknie z opakowań owoców oraz warzyw, ponieważ często jest mylnie interpretowane przez klientów.

Zmiana na opakowaniach dotyczy 70 pozycji asortymentowych z kategorii owoców i warzyw. Napis „najlepiej spożyć przed:” zniknie z etykiet m.in.: jabłek, pomidorów, cytryn czy ziemniaków. Planowane zmiany dotyczą tylko rynku brytyjskiego.

Tesco podjęło decyzję o zmianie opakowań ze względu na mylną interpretację części klientów. Fraza „najlepiej spożyć przed:” mylona jest z „zdatny do spożycia do:”. Pierwsza oznacza, że produkt nadaje się do spożycia po terminie określonym na opakowaniu, natomiast w przypadku drugiego data określa termin, po którym nie należy jeść produktu.

Źródło: Business Insider

Kategoria: 

Podobne artykuły

Jak pokazują badania przeprowadzone prze firmę ARC Rynek i Opinia, Polakom korzystającym z programów lojalnościowych najbardziej zależy na otrzymywaniu gotówki, czy to w postaci rabatu, zniżki, czy bonu na zakupy*. To wyjaśnia wciąż rosnącą popularność programu Tesco Clubcard, dającego swoim klientom zarówno bony wartościowe jak i kupony zniżkowe. Po pięciu latach liczba wydanych kart Clubcard wynosi 6 milionów.

20 września w 8 miastach Polski odbyła się V edycja EKOakcji organizowanej przez Carlsberg Polska i Tesco Polska, dedykowana szklanym butelkom bezzwrotnym i zwrotnym pod hasłem „Zdałeś? Odbierz nagrodę”. W ogólnopolskiej akcji społecznej zebrano łącznie blisko 11 ton opakowań, w tym 5 ton butelek zwrotnych i 5,5 tony bezzwrotnych.

X