Jesteś tutaj

Tesco zmienia oznaczenia produktów

Chcąc ograniczyć liczbę marnowanej żywności brytyjska sieć Tesco rezygnuje z napisu „najlepiej spożyć przed:”. Oznaczenie to zniknie z opakowań owoców oraz warzyw, ponieważ często jest mylnie interpretowane przez klientów.

Zmiana na opakowaniach dotyczy 70 pozycji asortymentowych z kategorii owoców i warzyw. Napis „najlepiej spożyć przed:” zniknie z etykiet m.in.: jabłek, pomidorów, cytryn czy ziemniaków. Planowane zmiany dotyczą tylko rynku brytyjskiego.

Tesco podjęło decyzję o zmianie opakowań ze względu na mylną interpretację części klientów. Fraza „najlepiej spożyć przed:” mylona jest z „zdatny do spożycia do:”. Pierwsza oznacza, że produkt nadaje się do spożycia po terminie określonym na opakowaniu, natomiast w przypadku drugiego data określa termin, po którym nie należy jeść produktu.

Źródło: Business Insider

Kategoria: 

Podobne artykuły

Sieć Tesco promuje ananasy, będące owocami, których sprzedaż rośnie najszybciej w Wielkiej Brytanii, a popyt na nie nigdy nie był tak wysoki. Duża w tym zasługa uniwersalności produktu, można go spożywać zarówno osobno, jak i w deserach czy daniach głównych.

Lipiec to początek wakacji, odpoczynku i beztroskich chwil z rodziną, przyjaciółmi. Rzadko wtedy myślimy o osobach potrzebujących, choć przecież wakacje to czas, gdy zwłaszcza dzieci z najuboższych rodzin, pozbawione dostępu do programów dożywiania organizowanych w szkołach, potrzebują wsparcia. W odpowiedzi na ten problem powstała nowa akcja Tesco – lipcowa sprzedaż „Kuponów dla Banków Żywności”.

X