Jesteś tutaj

Tesco: Zbieranie zgłoszeń do programu „Decydujesz, pomagamy” przedłużone

Przed aktywnymi mieszkańcami i organizacjami społecznymi pojawiła się dodatkowa szansa na zgłoszenie pomysłów na inicjatywy społeczne w swoim regionie. Termin zbierania zgłoszeń do VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy” został przedłużony do 13 maja 2019 r.

 „Decydujesz, pomagamy” to program wspierający lokalne społeczności poprzez finansowanie inicjatyw na rzecz najbliższego otoczenia. – Program jest otwarty na wszystkich społeczników, którzy chcą zmienić swoje najbliższe otoczenie. Udział w nim mogą wziąć nie tylko lokalne organizacje pozarządowe, ale również grupy nieformalne, spółdzielnie socjalne czy instytucje publiczne –– mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, Prezes Fundacji Tesco. – Dodatkowo kryteria programu są bardzo szerokie i pozwalają na zgłoszenie różnorodnych projektów: edukacyjnych, promujących zdrowy styl życia, wspierających rewitalizację przestrzeni miejskiej czy pielęgnujących lokalne tradycje.

Od 2016 roku odbyło się pięć edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. W ciągu trzech lat Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło 1190 projektów społecznych, które w otwartym głosowaniu, wybrali klienci sklepów – oddając w sumie ponad 26 mln głosów.

Kategoria: 

Podobne artykuły

28 lutego był ostatnim dniem pracy czterech supermarketów Tesco w Bydgoszczy, Kudowie-Zdroju, Legionowie i Ostrowcu Świętokrzyskim. Dwa kolejne sklepy - w Gniewie i Nowem - kończą pracę na przełomie marca i kwietnia tego roku. Firma podjęła tę trudną decyzję by wzmocnić konkurencyjność i móc skupiać się na rzeczach najważniejszych dla klientów.

W tym roku Amazon otworzył pierwszy sklep bez kas, w którym transakcji dokonuje się z poziomu aplikacji zainstalowanej na smartfonie. Brytyjski oddział Tesco rozpoczął testy podobnego rozwiązania. W pierwszej fazie testów biorą udział pracownicy sieci.

X