Jesteś tutaj

Tesco rozstrzygnęło program „Decydujesz, pomagamy”

Ogłoszono zwycięzców V edycji programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”. Tesco wraz z Fundacją Tesco wesprze 375 najciekawszych inicjatyw społecznych. Od 2016 r., w ciągu pięciu edycji programu sieć handlowa wsparła aż 1190 projektów społecznych, które przyniosły korzystne zmiany w naszym najbliższym otoczeniu.

Program „Decydujesz, pomagamy” wspiera aktywnych mieszkańców, instytucje publiczne oraz organizacje pozarządowe w działaniach na rzecz lokalnej społeczności. Od IV edycji programu wsparcie finansowe zostaje zapewnione wszystkim organizacjom, które dostaną się do etapu głosowania. W każdym z mikroregionów przyznawane są granty w wysokości 5 000, 3 000 lub 1 000 zł.

Podczas V edycji programu klienci sklepów Tesco oddali łącznie 5 504 568 głosów na projekty społeczne. Najwięcej żetonów do urn wrzucili mieszkańcy województwa mazowieckiego, oddając 904 421 głosów na projekty w swoim regionie.

Od 2016 r. odbyło się pięć edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. W ciągu trzech lat Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło 1190 projektów społecznych, które w otwartym głosowaniu, wybrali klienci sklepów – oddając w sumie aż  26 746 271 głosów.  Łącznie do aktywnych mieszkańców trafiło 4,45 mln zł na realizację lokalnych inicjatyw na rzecz najbliższego otoczenia. W kwietniu tego roku ruszy kolejna – VI edycja programu.

Kategoria: 

Podobne artykuły

4-6 marca w ponad 100 sklepach Tesco, Polski Czerwony Krzyż zorganizował ogólnopolskie kwesty świąteczne. Dochód ze zbiórek wesprze wszystkich samotnych, chorych i potrzebujących, których los nie pozwala cieszyć się atmosferą Wielkiej Nocy.

Już po raz piąty sieć sklepów Tesco wychodzi naprzeciw lokalnym społecznościom. Od 8 października aktywni mieszkańcy mają szansę zdobyć dofinansowanie na realizacje projektu społecznego w ramach V edycji programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”.

X

Przeczytaj również