Jesteś tutaj

SPAR podsumowuje Mistrzostwa Lekkoatletyczne w Berlinie

12 sierpnia zakończyły się w Berlinie Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce. Polscy sportowcy zajęli doskonałe 2. miejsce w klasyfikacji medalowej, długo utrzymując prowadzenie, które dopiero po ostatniej konkurencji udało się przejąć Brytyjczykom. SPAR ponownie był głównym sponsorem Mistrzostw.

To kolejne udane dla Biało-Czerwonych Mistrzostwa Lekkoatletyczne. Polacy mogą mieć powody do dumy. Dwa lata temu w Amsterdamie nasi reprezentanci okazali się najlepsi w klasyfikacji medalowej mistrzostw, zdobywając jedno złoto mniej, ale w sumie także 12 krążków. Rok temu, w Belgradzie podczas Halowych Mistrzostw Lekkoatletycznych, polscy sportowcy wywalczyli sobie kolejne pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej, ponownie zdobywając 12 medali. Występy w Berlinie można zaliczyć do równie udanych – Polacy do sobotniej sesji wieczornej byli liderami klasyfikacji medalowej, jednak w niedzielę, podczas ostatniej konkurencji – sztafety mężczyzn 4x100 m, Brytyjczycy wywalczyli złoto, tym samym spychając Polaków na drugą lokatę.

Po sześciu dniach trwania Mistrzostw nasi lekkoatleci wrócili do kraju po raz kolejny z 12 medalami, z czego aż 7 to złoto, pozostałe to 4 srebrne i 1 brązowy. Po złote krążki dla Polski sięgnęli: Anita Włodarczyk (rzut młotem), Adam Kszczot (bieg na 800 m), Justyna Święty-Ersetić (bieg na 400 m), sztafeta pań 4x400 metrów, Michał Haratyk (pchnięcie kulą), Wojciech Nowicki (rzut młotem) oraz Paulina Guba (pchnięcie kulą). Srebro wywalczyli Paweł Fajdek (rzut młotem), Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą), Marcin Lewandowski (bieg na 1500 m) i Sofia Ennaoui (bieg na 1500 m). Brązowy medal przypadł Joannie Fiodorow (rzut młotem). Następne mistrzostwa Europy na stadionie odbędą się w sierpniu 2020 r. w Paryżu, dwa tygodnie po igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Warto wspomnieć również o 100-leciu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, które przypada na 2019 rok. Zostanie ono uczczone wielką imprezą, jaką będą Drużynowe Mistrzostwa Europy w Bydgoszczy, których sponsorem również będzie SPAR.

SPAR od 1996 r. jest głównym sponsorem Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce. SPAR Polska, należąca do GK Bać-Pol, również angażuje się we wspieranie aktywnego trybu życia, sponsorując m.in. dwukrotnego mistrza paraolimpijskiego z Rio de Janeiro, Rafała Wilka, wspierając Akademię Andrzeja Suprona czy organizując biegi uliczne SPARing w Rzeszowie, gdzie mieści się centrala firmy.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Od marca 2018 r. SPAR został sponsorem zawodowej drużyny kolarskiej „Dimension Data Riding for Qhubeka”, biorącej udział w World Tour 2018 Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Umowa sponsorska podpisana została na rok.

W dniach 1-3 marca 2019 r. odbyły się Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce w Glasgow. Głównym sponsorem mistrzostw królowej dyscyplin w stolicy Szkocji był SPAR, który jeszcze przed rozpoczęciem mistrzostw oficjalnie ogłosił kontynuację umowy sponsorskiej z European Athletics na 8 lat.

X