Jesteś tutaj

Sieci wspierały akcję „Podziel się dobrym posiłkiem”

Sieci sklepów Netto, Biedronka i POLOmarket wzięły udział  w przeprowadzonej w ostatni wrześniowy weekend zbiórce żywności. „Podziel się dobrym posiłkiem” to akcja zorganizowana przez Banki Żywności i Danone. W całej Polsce łącznie zebrano 343 tony żywności, co pozwoli przygotować 686 000 posiłków.

Blisko 126 ton produktów spożywczych zebrano w sklepach Biedronka. To ponad 1/3 z 343 ton żywności, pozyskanej dotychczas w ramach tej edycji kampanii. W akcji wzięło udział 869 sklepów sieci w całym kraju.

Netto zebrało w czasie weekendu niemal 12,5 tony. W zbiórce wzięły udział także 74 placówki POLOmarketu. Dzięki hojności klientów zebrano w nich blisko 10 ton żywności.

Tym razem zbierano żywność dla dzieci: płatki śniadaniowe, odżywki dla najmłodszych, mleko i produkty zbożowe. Banki Żywności przekażą te produkty lokalnym organizacjom, opiekującym się potrzebującymi dziećmi, m.in. do: Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, świetlic i ognisk wychowawczych, domów samotnej matki oraz fundacji zajmujących się ubogimi rodzinami.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Wprowadzenie zakazu handlu w niedziele ma dawać więcej czasu pracownikom na odpoczynek. Czy sieci handlowe znalazły jednak sposób, by zminimalizować straty spowodowane wprowadzeniem nowego prawa? 

Netto wprowadza właśnie nowy program lojalnościowy dla swoich klientów. Akcja edukacyjna „Ze Scottiem dookoła świata” kierowana jest do rodzin z dziećmi. Za każde wydane w Netto 25 zł będzie można otrzymać prezent w postaci zestawu 4 kart do kolekcjonowania i zabawy.

X