Jesteś tutaj

Advertisement

Sąd odmówił zatwierdzenia układów Ruchu z wierzycielami

Sąd restrukturyzacyjny w Warszawie odmówił zatwierdzenia układów Ruchu z wierzycielami. Część wierzycieli miało zastrzeżenia do układu, dotyczące np. niepowołanie na czas w jednym z postępowań rady wierzycieli. Sąd w swojej decyzji uwzględnił te zastrzeżenia.

Stwierdzono również, że nie wszystkie propozycje układowe były znane wszystkim wierzycielom przed i w trakcie głosowania zgromadzenia wierzycieli. Wierzyciele nie posiadali także pełnej wiedzy na temat tego, czy propozycje układowe są realne do wykonania.

Sąd w uzasadnieniu podkreślił, że procedura głosowania nie zgadzała się w pełni z zasadą jawności i transparentności postępowania restrukturyzacyjnego. Wierzycieli zostali pozbawieni prawa do informacji, będącego podstawową gwarancją procesową.

Postanowienie nie jest prawomocne, a stronom przysługuje zażalenie od decyzji.

Źródło: Biznes PAP

Kategoria: 

Podobne artykuły

Ruch ma kłopoty finansowe i szuka sposobu na wyjście z nich. Pomóc ma w tym zmiana strategii biznesowej oraz rozwój oferowanych usług. Jednym z pomysłów okazuje się zaproponowanie klientom hot-dogów oraz kawy.

Podpisana została umowa pomiędzy spółką Lurena Investments, będącą właścicielem Ruchu oraz Alior Bank. Porozumienie przewiduje kontynuację procesu wypracowywania programu restrukturyzacji dla spółki Ruch S.A. oraz znalezienie dla niej docelowego inwestora.

X