Jesteś tutaj

Ruch z nadzieją na przyszłość

Miłosz Szulc, prezes Ruchu, w rozmowie z „Rzeczpospolitą” przyznał, że do końca miesiąca spółka ma otrzymać od dwóch potencjalnych inwestorów oferty. Władze Ruchu z nadzieją patrzą w przyszłość zakładając, że realizując plany finansowe są w stanie w ciągu kilku miesięcy oddłużyć spółkę.

Ruch obsługuje aktualnie około 17 tys. punktów sprzedaży prasy i 8 tys. miejsc, do których dostarcza prenumeratę. W ostatnim czasie zawarto umowę kolporterską z PKN Orlen. Ruch w ramach dywersyfikacji źródeł przychodu rozpoczął także projekt usług kurierskich – Paczka w Ruchu. Nadanie i odbiór paczki możliwe są w kioskach oraz punktach partnerskich, których w kraju jest ponad 3,2 tys. Tomasz Swat, członek zarządu Ruchu przyznał, że w ofercie dystrybutora znajdują się „praktycznie wszystkie tytuły, a tam gdzie jeszcze mamy utrudnienia, rozmowy trwają”. W styczniu zwiększyły się również nadziały prasy, do 21 mln, wobec 14 mln w grudniu 2018 r.

Prezes spółki informował, że wniosek dotyczący otwarcia drugiego przyspieszonego postępowania układowego obejmującego średnich i mniejszych wydawców został już złożony. Miłosz Szulc zaznaczył również, że Ruch ma potencjał pozyskiwania z rynku 1 mld zł rocznie, a plan finansowy zakłada, że w połowie roku spółka może zostać oddłużona.

Źródło: Rzeczpospolita

Kategoria: 

Podobne artykuły

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na przejęcie przez Alior Bank kontroli nad spółką Ruch. Wniosek trafił do urzędu 28 grudnia 2018 r. Firmy nie działają na tych samych polach, więc decyzja okazała się pozytywna.

Orlen i Poczta Polska miały pomóc Ruchowi, jednak dopóki jest to podmiot prywatny nie zamierzają go wspierać. Alior Bank złożył do UOKiK wniosek o przejęcie spółki, by stać się jej tymczasowym właścicielem. Bank oszacował również, że Ruch jest w stanie spłacić tylko 5-15% swoich zobowiązań.

X