Jesteś tutaj

Rekordowy rok na rynku nieruchomości komercyjnych

Analitycy rynkowi szacują, że wartość transakcji na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce ma wynieść w tym roku około 6 mld euro. Znaczna część tej kwoty ma przypadać na obiekty handlowe, co potwierdzają wyniki za pierwsze półrocze.

W pierwszej części roku inwestorzy kupili aktywa warte ponad 3 mld euro. Największą część tej kwoty stanowiły obiekty handlowe – 1,9 mld euro. Dalej znalazły się biurowce – 0,9 mld euro i nieruchomości logistyczne – 0,4 mld euro. Największą pojedynczą transakcją na polskim rynku w pierwszej części roku było przejęcie za 1 mld euro portfela nieruchomości handlowych, przez Chariot Top Group. W drugim półroczu aktywność inwestorów ma być zachowana na podobnym poziomie, co oznacza poprawę ubiegłorocznego wyniku. W 2017 r. transakcje opiewały na kwotę ponad 5 mld euro.

Źródło: Rzeczpospolita

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Panattoni Europe ponownie stawia na rynek legnicki. Deweloper rozpoczął prace nad pierwszym nowoczesnym centrum dystrybucyjnym w rejonie Legnicy o planowanej powierzchni ponad 100 tys. mkw. Platforma ma już pierwszego najemcę, dla którego realizowanych jest 23,3 tys. mkw. w ramach jednego obiektu.

W ubiegłym roku rynek powierzchni handlowych w Polsce urósł o ponad 400 tys. mkw. Ok. 320 tys. mkw. to nowe inwestycje, zaś 80 tys. mkw. powstało po rozbudowie — wynika z danych Colliers International.

X