Jesteś tutaj

Advertisement

Przedsiębiorcy odczują podwyżkę pensji minimalnej

Z oceny skutków regulacji projektu rozporządzenia dotyczącego podwyżki płacy minimalnej wynika, że dla małych i średnich przedsiębiorstw koszty związane z podwyżką najniższej pensji wyniosą w 2020 r. 4,86 mld zł. Z kolei duże firmy zostaną obciążone na kwotę 1,3 mld zł.

We wtorek rząd przyjął rozporządzenie dotyczące podwyżki minimalnego wynagrodzenia za pracę od 1 stycznia 2020 r. do poziomu 2600 zł.

Na początku września partia rządząca zapowiedziała z kolei podwyżkę płacy minimalnej do 3000 zł do końca 2020 r. oraz do 4000 zł do końca 2023 r.

Źródło: Business Insider

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Grupa Eurocash zawarła przedwstępną umowę nabycia 100% udziałów w spółce Polska Dystrybucja Alkoholi (dawniej Jantoń Dystrybucja). Przejęcie podmiotu, którego obroty w 2014 r. wyniosły około 268 mln zł, wzmocni pozycję Grupy w segmencie hurtowej dystrybucji alkoholu, przyczyniając się do poprawy konkurencyjnej klientów Eurocash, czyli niezależnych sklepów spożywczych.

W czwartek 2 sierpnia br. został otwarty po remoncie sklep Biedronka w Chmielniku przy ul. Kwiatowej 3. Celem przeprowadzonych w placówce prac modernizacyjnych było zwiększenie atrakcyjności sklepu i podniesienie komfortu zakupów poprzez zastosowanie innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań.

X

Przeczytaj również