Jesteś tutaj

Prochownia Łomianki nowym projektem Ghelamco

Prochownia Łomianki będzie nowoczesnym parkiem handlowym, który łącznie zaoferuje 5500 mkw. powierzchni najmu, z czego 2200 mkw. zajmie operator spożywczy, a pozostałe 3300 mkw. zostanie przeznaczone na mniejsze sklepy i punkty usługowe. Na terenie parku znajdzie się również 150 miejsc parkingowych. Zakończenie inwestycji jest planowane na I półrocze 2020 r.

– Rozwój sektora handlowego w Polsce oznacza, że coraz więcej projektów tego typu jest realizowanych poza głównymi miastami. Potencjał mniejszych miejscowości stale rośnie, zarówno pod kątem siły nabywczej oraz potrzeb zakupowych mieszkańców. Stąd nasza decyzja o realizacji inwestycji w Łomiankach – komentuje Marcin Sabala, Senior Aquisition&Leasing Manager, Ghelamco Poland.

– Łomianki to jeden z bardziej obiecujących rynków w obrębie aglomeracji warszawskiej, między innymi ze względu na przyrost liczby mieszkańców oraz inwestycji mieszkaniowych, co naturalnie rodzi potrzebę uzupełnienia oferty handlowej miasta. Cieszymy się, że Ghelamco powierzyło nam komercjalizację Prochowni Łomianki. To kolejny krok na drodze naszej wieloletniej i bardzo udanej współpracy – przyznaje Mariusz Czerwiak, Dyrektor w Dziale Wynajmu Powierzchni Handlowych i Reprezentacji Najemcy, JLL.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Liczba klientów w centrach handlowych spadła w czerwcu o 4,2% rok do roku – wynika z danych FootFall Indeks Polska, który bada frekwencję w centrach handlowych. Czerwiec był czwartym miesiącem, w którym obowiązywał zakaz handlu w niektóre niedziele.

W Centrum Handlowym Sarni Stok pojawią się dwaj nowi najemcy – Pepco, które zajmie powierzchnię 492 mkw. oraz Liberty Poland, z lokalem o powierzchni 54 mkw. Oprócz tego, drogerie Rossmann i Douglas zdecydowały się na przedłużenie umów najmu.

X