Jesteś tutaj

PKN Orlen: współpracujemy z ponad 170 polskimi producentami

85% produktów sprzedawanych na stacjach PKN Orlen to produkty od polskich producentów. Nie tylko mówimy o patriotyzmie gospodarczym, ale go realizujemy – podkreślał na Kongresie 590 Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Przedstawiając skalę współpracy PKN Orlen z krajowymi firmami w obszarze sprzedaży detalicznej, szef PKN Orlen podkreślał rolę tej współpracy we wzmacnianiu potencjału polskiej gospodarki.

– Dwa lata temu zdecydowałem wspólnie z zarządem, że jeżeli Orlen jest czempionem polskiej gospodarki, to musimy inwestować w polską gospodarkę, w polskie przedsiębiorstwa, żeby się nawzajem napędzać – powiedział Daniel Obajtek.

Jak mówił, z tej współpracy korzyści czerpią obie strony. – Korzystanie z usług polskich producentów daje nam siłę, a my dajemy tym firmom szansę rozwoju i stabilizację, bo mogą planować, mogą myśleć o dalszych inwestycjach – wskazywał Daniel Obajtek.

Patrycja Klarecka, wiceprezes PKN Orlen ds. sprzedaży detalicznej poinformowała, że obecnie PKN Orlen współpracuje ze 170 polskimi producentami. „85% naszych produktów czyli 4300 artykułów pochodzi od polskich firm albo są to produkty wyprodukowane w Polsce. W tych firmach produkcja wzrosła średnio o 9% – wyliczała, przypominając wyniki ankiety przeprowadzonej wśród współpracujących firm.

Podczas Kongresu 590 PKN Orlen wyróżnił kilkunastu rodzimych dostawców statuetkami.

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Kategoria: 

Podobne artykuły

Maksymalnie 210 sekund będzie zajmowało kierowcom zatankowanie paliwa, zamówienie produktów z oferty gastronomicznej i opłacenie transakcji na nowej stacji Orlenu pod Wrocławiem. To pierwsza stacja PKN Orlen w formacie „drive through”, gdzie klient będzie mógł skorzystać z usług bez wysiadania z pojazdu.

Rynek słowacki jest kolejnym po polskim, czeskim, niemieckim i litewskim, na którym pojawią się stacje Grupy Orlen. Sieć na Słowacji będzie funkcjonowała pod marką Benzina, która na tamtejszym rynku działała przez kilka dekad.

X