Jesteś tutaj

Advertisement

PKN Orlen kupi Ruch pod jednym warunkiem

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen w rozmowie z PAP Biznes przyznał, że jeśli wyniki analiz Ruchu będą pozytywne, płocki koncern będzie mógł kupić pogrążoną w kłopotach finansowych spółkę.

­– Jeśli ze wszystkich analiz wyjdzie, że opłaca nam się kupić Ruch, to go kupimy. Podchodzimy do tego biznesowo ­– mówi Obajtek. Zaznaczył równocześnie, że przejęcie Ruchu mogłoby zwiększyć potencjał detaliczny koncernu naftowego w branży FMCG. Orlen wybrał już doradcę strategicznego prowadzącego badanie spółki. Trwające kilka tygodni badanie kondycji finansowej i prawnej Ruchu ma być podstawą do podjęcia decyzji biznesowych ze strony Orlenu.

Źródło: Piotr Rożek, PAP Biznes

Kategoria: 

Podobne artykuły

PKN Orlen ma, za symboliczną złotówkę, przejąć Ruch. Rada wierzycieli Ruchu jest przychylna przygotowanemu przez PKN Orlen i Alior Bank planowi restrukturyzacji, mającemu umożliwić Ruchowi dalsze funkcjonowanie na rynku. Orlen chce wykorzystać sieć dystrybucyjną Ruchu do sprzedaży towarów z kategorii FMCG.

Ruch ma kłopoty finansowe i szuka sposobu na wyjście z nich. Pomóc ma w tym zmiana strategii biznesowej oraz rozwój oferowanych usług. Jednym z pomysłów okazuje się zaproponowanie klientom hot-dogów oraz kawy.

X

Przeczytaj również