Jesteś tutaj

Obroty Grupy Muszkieterów w I kwartale 2019 r.

Grupa Muszkieterów zakończyła I kwartał 2019 r utrzymując podobnie wysoki wynik, jak przed rokiem. Obroty zarządzanych przez Grupę sieci sklepów Intermarché i Bricomarché w Polsce wyniosły w omawianym okresie ponad 1,65 mld zł. Dobre wyniki to m.in. zasługa wytężonej pracy właścicieli supermarketów oraz pracowników centrali i sklepów. Na wypracowane obroty wpływ miał także rozwój składów budowlanych Bricomarché, a także trwający proces nowego zdefiniowania marki Intermarché.

Sieć supermarketów Intermarché wraz z przymarketowymi stacjami paliw wypracowała w Ikwartale 2019 r. prawie 1,2 mld zł obrotów. Dodatkowo w tym czasie z sukcesem otworzyła 2 nowe supermarkety. Oba sklepy są zlokalizowane w Tarnowie i rozpoczęły działalność w wyniku dołączenia do Grupy franczyzobiorcy, którego markety dotychczas funkcjonowały pod innym szyldem.

„Świeżo, tanio, z optymizmem” – pod tym hasłem sieć supermarketów spożywczych zakończyła I kwartał w ramach prowadzonej kampanii reklamowej. Jest ona zapowiedzią całkowicie nowej platformy marki Intermarché w Polsce.

– Z początkiem roku 2019 branża handlowa musiała stawić czoła utrudnieniu, jakim jest tylko jedna niedziela handlowa w miesiącu. Kolejną niesprzyjającą okolicznością było  przesunięcie świąt Wielkanocnych z pierwszego do drugiego kwartału. Cieszymy się, że pomimo takiego układu kalendarza oraz wprowadzonego ograniczenia, udało nam się utrzymać obroty naszej sieci na satysfakcjonującym poziomie. Ponadto także kwietniowe wyniki pokazują dobrą dynamikę obrotów w sklepach porównywalnych – mówi Marc Dherment, Dyrektor Generalny Grupy Muszkieterów w

O udanym kwartale można mówić także w przypadku supermarketów Bricomarché. Obroty sieci z sektora „dom i ogród”, liczącej obecnie 158 punktów handlowych, wyniosły ponad 484 mln zł i były wyższe o ponad 16% w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym.

 

Kategoria: 

Podobne artykuły

Do 30 września potrwa kolejna edycja organizowanej przez Grupę Muszkieterów i Polski Czerwony Krzyż kampanii „Zbieramy krew dla Polski”. Akcja promująca honorowe krwiodawstwo obejmie w tym roku 172 miejscowości w całej Polsce. Po raz pierwszy kampanię wspiera Drużyna#M.

Grupa Muszkieterów we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu stworzyła cykl wykładów otwartych pt. „Nowoczesne metody zarządzania w handlu”. Pierwsza edycja projektu, zakończona 8 czerwca 2016 r., zaangażowała ponad 400 studentów.

X

Przeczytaj również