Jesteś tutaj

Kolejne dwa miasta z nocną prohibicją

W Sosnowcu między północą a 6 rano oraz w Kępnie między 22 a 6 nie będzie można kupić w sklepach alkoholu. Dzięki temu wydłuży się lista miast, w których obowiązuje nocna prohibicja.

Projekt uchwały ograniczającej sprzedaż alkoholu w godzinach nocnych przygotował prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński. Przed głosowaniem, podczas sesji rady miasta, odbyły się konsultacje społeczne. Za przyjęciem uchwały głosowało 10 radnych, 9 było przeciwnych, 2 wstrzymało się od głosu.

Kwestię ograniczenia sprzedaży alkoholu podjęli także radni z Kępna. W mieście i gminie obowiązywać będzie zakaz sprzedaży w godzinach między 22 a 6. W tym przypadku również głosowanie zostało poprzedzone konsultacjami społecznymi w każdym z sołectw. Tylko 1 radny okazał się przeciwny, 4 wstrzymało się od głosu.

Źródło: Dziennik Zachodni, PAP

Kategoria: 

Podobne artykuły

Rada Miejska w Szprotawie podjęła decyzję w sprawie uchylenia uchwały ograniczającej na terenie gminy nocną sprzedaż napojów alkoholowych. Nocna prohibicja utrzymała się w Szprotawie tylko dwa i pół miesiąca. To kolejne miasto, w którym wycofuje się ograniczenie sprzedaży alkoholu. Wcześniej na podobny krok zdecydowano się w Krośnie.

Radni z Białej Podlaskiej uchylili ograniczenie nocnej sprzedaży alkoholu, które obowiązywało niecałe pół roku. Zdaniem władz miasta takie rozwiązanie nie ograniczyło problemu sprzedaży alkoholu, odczuli je natomiast negatywnie miejscy detaliści.

X