Jesteś tutaj

Kolejna korzystna decyzja sądu dla SPAR Polska

Rzeszowski sąd cofnął wcześniejszą decyzję o zakazie korzystania ze znaku towarowego SPAR przez SPAR Polska.

W dniu 10 lipca 2019 r. Sąd Okręgowy w Rzeszowie, na skutek zażalenia złożonego przez SPAR Polska S.A., wstrzymał wykonanie postanowienia z dnia 14 czerwca 2019 r., w którym uprzednio ten Sąd udzielił zabezpieczenia roszczeń SPAR International B.V. z siedzibą w Amsterdamie poprzez zakazanie SPAR Polska wykorzystywania znaku towarowego SPAR. Przypomnijmy, że SPAR International uzyskując to zabezpieczenie celowo wprowadził Sąd w błąd zatajając, iż inne sądy (Sąd Okręgowy w Kielcach i Sąd Okręgowy w Katowicach) już wcześniej wydały korzystne dla SPAR Polska orzeczenia i że przed sądem holenderskim toczy się proces z powództwa SPAR Polska.

Orzeczenie Sądu Okręgowego w Rzeszowie o wstrzymaniu wykonalności jest niezaskarżalne i oznacza, że zabezpieczenie udzielone uprzednio na rzecz SPAR International nie wywołuje żadnych skutków.

To kolejny już pozytywny rozwój zdarzeń dla SPAR Polska, po postanowieniu Sądu Okręgowego w Katowicach w zeszłym tygodniu o oddaleniu wniosków SPAR International B.V. oraz The SPAR Group Ltd. o wstrzymanie wykonania postanowienia katowickiego.

Obecnie SPAR Polska czeka na rozstrzygnięcie sprawy sądowej dotyczącej braku skuteczności rozwiązania umowy licencyjnej przez SPAR International, którą w sądzie w Amsterdamie złożyła polska spółka. Według opinii prawnych, sprawa może potrwać nawet 2 lata, a w tym czasie SPAR International oraz SPAR Group z Południowej Afryki i podmioty powiązane obowiązywać będą zabezpieczenia polskich sądów ustanowione na rzecz SPAR Polska.

Kategoria: 

Podobne artykuły

16 czerwca otwarte zostały dwie nowe placówki SPAR – w Babicy (woj. podkarpackie) o powierzchni 229 m² i w Miechowie-Charsznicy (woj. małopolskie) o powierzchni 183 m². Obydwa sklepy zostały uruchomione w formacie SPAR.

W dniach 1-3 marca 2019 r. odbyły się Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce w Glasgow. Głównym sponsorem mistrzostw królowej dyscyplin w stolicy Szkocji był SPAR, który jeszcze przed rozpoczęciem mistrzostw oficjalnie ogłosił kontynuację umowy sponsorskiej z European Athletics na 8 lat.

X