Jesteś tutaj

Kaufland z pierwszą stacją ładowania samochodów elektrycznych

Kaufland udostępnia pierwszą stację ładowania samochodów elektrycznych przy swoim markecie w Suwałkach. Stacja powstała we współpracy z GreenWay – największą siecią stacji tego typu w Polsce.

Rynek samochodów elektrycznych w Polsce nie jest jeszcze tak rozwinięty i popularny jak u naszych zachodnich czy północnych sąsiadów. Mimo, że nieczęsto widuje się takie samochody na polskich drogach, dynamika rozwoju jest bardzo duża. Głównymi zaletami aut elektrycznych są niższe koszty utrzymania, brak emisji szkodliwych substancji oraz nie powodują hałasu.

Ładowarka przy markecie Kaufland w Suwałkach umożliwia równoczesne ładowanie dwóch pojazdów: jednego prądem stałym (DC) oraz jednego zmiennym (AC). Dzięki zastosowanej technologii szybkiego ładowania w 40 minut można naładować baterię o pojemności 40 kWh do około 80%. Można tam naładować wszystkie pojazdy elektryczne zgodne ze  standardami: CHAdeMO, CCS oraz AC Type 2, co praktycznie oznacza wszystkie marki samochodów elektrycznych dostępnych na rynku.

Korzystanie ze stacji jest odpłatne, zgodnie z cennikiem GreenWay. Aby skorzystać z usługi, trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem, a rejestracji można dokonać bezpłatnie na stronie internetowej GreenWay Polska. Firma udostępnia również jednorazową usługę, po bardzo uproszczonej rejestracji umożliwiającej autoryzację i płatność – ta opcja jest jednak droższa. Każdy klient otrzymuje kartę RFID oraz dostęp do Portalu Kierowcy i Portalu Klienta. Pozwalają one nie tylko uruchomić opcję ładowania, ale również udostępniają klientom faktury oraz informacje o stacjach, ich dostępności i ewentualnych pracach serwisowych.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Na kibiców The World Games 2017, które trwają właśnie we Wrocławiu, czekają wyjątkowe prace streetartowe, nawiązujące do dyscyplin sportowych rozgrywanych w ramach zawodów. Liczne atrakcje przygotowane przez Kaufland przybliżą kibicom klimat wielkich emocji towarzyszących igrzyskom The World Games 2017. Każda z nich jest doskonałą okazją do zrobienia niepowtarzalnych zdjęć i uwiecznienia tej największej sportowej imprezy roku. 

Wczoraj, 14 lutego br. otwarto pierwszy market Kaufland w Lublinie. Sklep zlokalizowany jest przy ul. Droga Męczenników Majdanka. Tego dnia oprócz standardowo bogatej oferty sieci, na którą składa się ponad 15 tys. różnych produktów, na klientów czekały dodatkowe atrakcje i promocje.

X

Przeczytaj również