Jesteś tutaj

Kaufland planuje przejęcie kolejnego sklepu Tesco

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek sieci Kaufland w sprawie przejęcia szóstego sklepu Tesco w Polsce. Tym razem chodzi o placówkę mieszczącą się przy ulicy gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" w Warszawie.

W lipcu tego roku Tesco ogłosiło zmianę strategii sprzedażowej w Polsce, która zakładała ograniczenie liczby sklepów oraz ich powierzchni sprzedażowej w naszym kraju. Wiele z lokalizacji, w których do tej pory funkcjonowała brytyjska sieć, stało się natychmiast łakomym kąskiem dla jej konkurentów. Już w pod koniec sierpnia do UOKiK trafiły wnioski sieci Kaufland o przejęcie pięciu należących dotychczas do Tesco sklepów – dotyczyły one placówek znajdujących się w Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Lublinie oraz Wrocławiu.

Kategoria: 

Podobne artykuły

UOKiK skierował do drugiego etapu trzy postępowania w sprawie przejęcia sklepów Tesco przez Kaufland Polska Markety. Sprawa dotyczy lokalizacji w Lublinie, Wrocławiu i Warszawie. W tych sprawach konieczne jest przeprowadzenie badania  rynku.

W ramach ułatwiania pracy, przy jednoczesnym wzroście jej efektywności, wszystkie markety sieci Kaufland w Polsce zostały w tym roku wyposażone w nowoczesne wózki paletowe, które zastąpiły ręczne wózki w pracy z ciężkimi ładunkami.

X